• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Станом на 1 грудня Полтавська область забезпечена основними вакцинами

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан проведення імунопрофілактики в області за 10 місяців цього року. Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак наголосив, що всі спалахи кору, дифтерії чи інших вірусних інфекцій керовані завдяки вчасному щепленню. А масовий імунітет проти небезпечних захворювань настає, коли вакциновано 95% населення.

Невідомий об'єкт«Ситуація по Полтавській області щодо щеплень першого комплексу хвороб зрушена в позитивний бік, бо порівняно з минулими роками зараз маємо налагоджений механізм постачання вакцин, – розповів Віктор Лисак. – Стан охоплення вакцинацією дитячого населення Полтавщини перевищує державні показники. Проти кашлюка, дифтерії, правця (АКДП) щеплені 72% полтавських дітей першого року життя, тоді як в Україні лише 66,8 %».

Але в області є Центри первинної медико-санітарної допомоги, які недостатньо проводять щеплень. Наприклад, у Засуллі Лубенського району лише 49,5 % дітей до року отримали необхідні щеплення, у Гадяцькому районі – 58,8 %, Лохвицькому – 60,6 %, Кременчуцькому – 59,6 %, Шишацькому – 50,6%.

Тоді як у Великобагачанському та Пирятинському районах показник щеплень по АКДП перевищує 90%.

Важливим, на думку лікарів, є і показник щеплення проти дифтерії та правця підлітків 16 років. Обласний рівень охоплення – 76,9 %, нижчий у Горішніх Плавнях (56,9 %), Миргороді (53,7 %), в Полтавському (54,2 %) і Лохвицькому (63,6 %) районах. Ревакцинація дорослих проти дифтерії та правця на Полтавщині вища, ніж по Україні (57,7 % проти 51,2 %).

«В області проводяться додаткові заходи з імунізації для подолання спалаху кору в Україні. Звірені списки дітей, студентів, дорослих у закладах освіти, які пропустили щеплення проти кору. Тому з 1 жовтня вакцинацію та ревакцинацію отримали ще 4050 дітей та 2656 дорослих», – додав Віктор Лисак.

Не зважаючи на широку інформаційну кампанію, появу спеціального сайту «Педіатри Полтавщини відповідають» та сертифікованих тренерів з ефективного консультування з питань імунізації, на думку Віктора Лисака, недостатній рівень імунізації полтавців у окремих ОТГ пов'язаний із неналежною роботою центрів первинної медико-санітарної допомоги. Адже з наявністю вакцин проблем нема. Згідно зі щотижневим моніторингом, станом на 1 грудня область повністю забезпечена вакцинами (на 162 %).

Також директор Департаменту порадив деяким районам замінити холодильне обладнання для зберігання вакцин, яке працює вже понад 30 років (Гребінківський, Диканський і Лохвицький райони). У 2018 році в районних та міських Центрах ПМСД придбано холодильне обладнання на суму більше ніж 300 тисяч гривень, а за 10 місяців 2019 року – на суму 70 тисяч. Нині необхідно придбати ще 10 морозильників.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов доручив Департаменту охорони здоров’я щотижня проводити моніторинг стану імунізації полтавців, запланувати необхідні наради, продовжити навчальну роботу лікарів і медсестер із проведення щеплень та збільшити комунікацію педіатрів, сімейних лікарів із пацієнтами. Адже питання перебуває на контролі у профільному міністерстві, яке вимагає від областей охоплення населення вакцинацією на 95 відсотків.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk