• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Жіночий батальйон» знову проходить вишкіл

У селі Клюсівка, що неподалік Нових Санжар, на території дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Джерело» відбувся щорічний вишкіл військово-патріотичного проєкту «Жіночий батальйон».

Вибухи та постріли, а також сміх і голоси – переважно жіночі. У доброзичливій атмосфері панянки Полтавщини двічі на рік збираються, щоб зайнятися справами, які ще не так давно вважалися переважно чоловічими: армійський рукопашний бій та «вуличний» самозахист, воєнізоване орієнтування та пошуковий квест, бойові завдання десантно-штурмових військ. Проєкт передбачає і навчання сучасним навичкам тактичної медицини та домедичної допомоги потерпілому.

«Я регулярно приїжджаю на навчання «Жіночого батальйону» і це вже п’ятий раз, – говорить студента університету «Полтавська політехніка» Ірина Остапенко, – щоб освіжити знання, набути нових навичок. Це може кожному знадобитися в повсякденному житті у різних критичних ситуаціях. І в наш час це знадобиться кожному, якщо доведеться встати на захист нашої держави. Кожна людина має володіти такими навичками».

Ідея про «Жіночий батальйон» виникла ще у 2014 році. Тоді і розпочалися навчання. Із самого початку проєкт підтримувала Полтавська обласна рада та облдержадміністрація. Він має статус обласного військово-патріотичного заходу. Традиційні організатори – Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Полтавська обласна громадська організація «Військово-спортивний центр «Воїн».

«Серед нинішніх учасниць багато нових облич, – говорить координатор і ініціатор проєкту Марина Засенко. – Ті дівчата, які вже проходили вишколи отримують сертифікати молодших інструкторів, і вже сьогодні самі проводять заняття. Найбільше допомагає з інструкторами центр «Воїн», також приєдналась Національна гвардії України. Кожного року ми маємо спеціалізацію і отримуємо допомогу від відповідних військових частин. Цього разу це військово-десантні війська».

Начальник військової частини №3052 Віталій Кривич традиційно на навчаннях ділиться майстерністю рукопашного бою, затримання злочинців.

«Жінки все схоплюють швидко, – говорить Віталій Кривич. – Кажуть, що чоловік – голова, а жінка – шия. Але вони можуть бути не тільки «шиєю», а й нашими захисниками».

Вишкіл у «Жіночому батальйоні» проходять жінки віком від 18 років, які за станом здоров’я можуть тренуватися. Чимало учасниць проєкту стали професійними військовими. Траплялось, коли після підготовки у «Жіночому батальйоні» ставали захисницями у зоні бойових дій.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір зазвичай вітає учасниць заходів «Жіночого батальйону». Був він і на відкритті навчань цієї осені. Зокрема, тому що вони відбуваються на території «Джерела», яким опікується Православна церква України».

«Україна за кількістю жінок у війську на другому місці у світі після Ізраїлю, – нагадав архієпископ. – Сьогодні умови для тренувань у таборі «Джерело» наближені до військових. І це дуже важливо. Ми були в зоні бойових дій, бачили бліндажі, наповненні мокрою холодною багнюкою, де змушені перебувати жінки, щоб нас захищати».

Проєкт «Жіночий батальйон» – це підтримка воїнів, що захищають Україну. Про це сказав начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Буцький, який брав участь у зоні АТО.

«Сьогоднішній захід ювілейний – десятий, – сказав Олександр Буцький. – Радує, що кожного року до нього приєднуються все більше учасників, громадських і військових організацій. Програма стає цікавішою та складнішою».

У цьогорічних осінніх денний та нічних випробуваннях взяли участь 124 учасниці.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk