• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Завершується підготовка проєкту змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавщини

Фінальну стадію підготовки проєкту змін до «Перспективного плану формування територій громад Полтавської області» обговорили на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації.

Обласні державні адміністрації згідно з дорученням Прем’єр-міністра України мають до 29 листопада 2019 року завершити розробку проєктів змін до перспективних планів формування територій громад, аби перспективні плани охоплювали 100 % території областей.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко порадила місцевим громадам, які ще не ухвалили відповідних рішень, якнайшвидше провести у себе громадські слухання і звернутися із пропозиціями про об’єднання до облдержадміністрації.

«Що стосується облдержадміністрації, то ми щонайшвидше надаємо висновки, не дотягуючи до десятиденного терміну, щоб дозволити новим громадам до 1 січня вже формувати свої бюджети на наступний рік», – зазначила Інна Іщенко.

З урахуванням змін, затверджених 17.09.2016 року на засіданні сесії обласної ради, Перспективний план передбачає створення 81 об’єднаної територіальної громади ( ОТГ). Нині вже створено 54, 9 з яких – у поточному році. Остаточний проєкт Перспективного плану передбачатиме стовідсоткове покриття території області ОТГ.

Інна Іщенко назвала критерії їх формування згідно з методикою Кабінету Міністрів: «Це основні чотири критерії: чисельність населення, яка має бути не менше 3 тисяч мешканців, оскільки до 3 тисяч громада вважається з низьким критерієм спроможності, це площа відповідної території, індекс податкоспроможності, а також частка місцевих податків і зборів. І беззаперечно, це наявність дітей шкільного віку – 250 діток і 100 дітей-дошкільнят».

Реформа передбачає зміни не лише на базовому (ОТГ), а й субрегіональному (районного) рівнях. Кількість районів скоротять. Кабінет Міністрів пропонує для Полтавщини 4 укрупнені райони або округи – Полтавський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський.

Округи мають проходити по межах проєктних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не адміністративних (сільських) районів. Питання меж укрупнених районів та їх центрів викликало чимало дискусій під час відкритих обговорень, які проводили фахівці Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА у різних регіонах області.

Інна Іщенко нагадала, що Прем’єр-міністр України дав доручення всім областям до кінця листопада цього року виконати власне моделювання оптимальної мережі надання публічних сервісів і послуг. Розповіла, що структурні підрозділи в області в цілому завершили роботу з картою нинішніх об’єктів. Тривають роботи із картою проєктних мереж публічних сервісів і послуг. Згідно з дорученням Прем’єр-міністра відповідна робота має завершитися до 25 листопада.

19 та 20 листопада 2019 року в області заплановано проведення засідань міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового та районного устрою Полтавської області. За їх підсумками мають до 29 листопада підготувати зміни до Перспективного плану формування територій громад областей.

«Ми плануємо і надалі працювати в контексті завдань, поставлених Президентом перед нами, – заявив після наради голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Слід зосередитися не тільки на досягненнях, а й на тих проблемних питаннях, які ми попередньо з’ясували і їх треба вирішити».

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk