• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я – це нові підходи до фінансування мед закладів», – Віктор Лисак

Про пілотний проєкт з реалізації державних медичних гарантій для вторинної медичної допомоги на Полтавщині на апаратній нараді в ОДА поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

За його словами, 56 лікарень області визначили пілотними, їх профінансувала НСЗУ.  Це 46 закладів охорони здоров’я вторинного рівня та 10 закладів охорони здоров’я третинної (спеціалізованої) допомоги.

«Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я – це нові підходи до фінансування медзакладів. Гроші йдуть за пацієнтом – до сімейного лікаря, в медзаклад, в аптеку. Заклади охорони здоров’я отримують кошти за надані послуги, а в пацієнтів є вибір. Для реалізації пілотного проєкту перетворено медичні заклади в комунальні некомерційні підприємства та забезпечено їх відповідною комп’ютерною технікою,  отримано ліцензії на медичну практику,  впроваджено медичну інформаційну систему реєстрації форми первинної облікової документації. Відтак пілотні заклади з першого січня цього року почали працювати за прямими договорами з Національною службою здоров’я України. Крім цього, встановлено електронний обмін інформацією між закладами», – розповів Віктор Лисак.  

Також вів зазначив, що пілотний проєкт здійснювався на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. І з першого квітня цього року оплата здійснюється за надані послуги. Протягом періоду реалізації пілотного проєкту спостерігається середнє збільшення складності пролікованих випадків, при цьому термін лікування за коефіцієнтами складності має тенденцію до зниження.

«Порівняно з минулим роком зменшилась кількість хворих, які лікувались у хірургічних стаціонарах без хірургічних втручань, із 54 % до 48 %. Так, середній рівень складності пролікованих хворих у стаціонарі знизився у 8 лікарнях. Проведення аналізу кожного випадку лікування хворого в стаціонарі має велике значення, тому що оплата відповідно до угоди з НСЗУ здійснюється за принципом «один випадок – одна оплата». Вартість оплати залежить не від кількості днів перебування хворого на ліжку, а залежно від складності пролікованого хворого», – сказав Віктор Лисак.

Підсумовуючи він зазначив, що пілотний проєкт у Полтавській області відпрацював технічні складові реалізації програми медичних гарантій у повному обсязі.

«Нині багато чути критики, що реформа не така, недоцільна, але цю ініціативу тільки почали втілювати. Насамперед реформа – це можливість зробити зміни. І ми повинні цими можливостями користуватися. Є проблеми, але грошей на медичну галузь держава виділила більше, ніж минулого року», – зазначив т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло.

З першого листопада почалася реєстрація медичних закладів, які можуть надавати ті чи інші послуги і працювати з Національною службою здоров’я. Нині зареєструвалися 100 приватних закладів.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk