• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Історії Полтавщини періоду Другої світової війни присвячена нова книга полтавських дослідників

У виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулась презентація книги «Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.».

Це дослідження здійснили полтавські історики та краєзнавці Віктор Ревегук – автор текстових матеріалів і Олег Безверхній, який відповідав за відбір фотографій.

Фото шукали в приватних колекціях та в офіційних архівах Німеччини, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України.

Понад двісті фотографій дозволяють читачеві побачити, якою була Полтава під час німецької окупації й у перші повоєнні роки. Кілька з них – кольорові, адже тоді вже робили і такі.

«Головною проблемою було навіть не знайти ці фото, а придбати, – розповів Олег Безверхній. – У більшості закордонних архівів ці послуги не безкоштовні. Аби не спонсори, то досить важко було б розв’язати цю проблему. Думаю, що довелось витратити кілька тисяч євро, але це гроші людей, які побажали залишитися невідомими».

Поєднання текстової та графічної інформації підсилює сприйняття доволі складного й емоційно насиченого матеріалу книги, яка не мала б жодного шансу побачити світ за радянських часів.

У вступній главі книги автори пишуть: «Незважаючи на те, що переважна більшість фотографів працювала на ідеологічні машини своїх країн, вони всі разом увічнили справжнє – страшне і жорстоке – обличчя війни».

Підготовка текстового матеріалу відбулась за активного сприяння співробітників Державного архіву Полтавської області, а також відомчого архіву Управління СБУ в Полтавській області.

«Україна і досі відчуває наслідки тієї війни, – сказав Віктор Ревегук. – Це трагедія для всього людства, а для України – подвійна, тому що в нас не було держави. Всі народи воювали за свободу і незалежність, а українці за що? Кожний п’ятий українець загинув у цій війні».

Книгу надрукували у полтавському видавництві «Дивосвіт». Частково тираж за кошти обласного бюджету викупив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

«Наш департамент завжди стежить за книжковими новинками, які стосуються історії Полтавщини. Намагаємося підтримувати найцікавіші та найкорисніші з них, – сказала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. – Викуплені екземпляри ми передали в бібліотеки області, зокрема, в книгозбірні навчальних закладів».

Книга «Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.» – корисне джерело для краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією полтавського краю.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk