• +380 (05322) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В області створено 53 ОТГ із 81 перспективної

На нараді в тимчасово виконувача обов`язків голови облдержадміністрації представили Перспективний план формування територій громад Полтавської області з урахуванням змін, що були прийняті 17 вересня на сесії обласної ради.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко повідомила, що зміни до Перспективного плану вносили з урахуванням рішень органів місцевого самоврядування та волевиявлення мешканців про добровільне об’єднання чи приєднання.

«Нині в області створено 53 об’єднані територіальні громади, 45 із яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах із державою. Тобто понад 400 тисяч мешканців області вже мали відчули реформу децентралізації, – говорить Інна Іщенко. – Фінансування громад значно зросло, вони стали фінансово самодостатніми. Наші Пирятинська, Засульська, Опішнянська, Михайлівська, Машівська, Сенчанська, Коломацька ОТГ мають значні показники успішності за результатами фінансового моніторингу.

Лише за рік доходи ОТГ значно зросли. Наприклад, Коломацька ОТГ у 2018 році мала 7,6 мільйона гривень, а у 2019 році – вже 32,7 мільйона. Опішнянська ОТГ за рік збільшила доходи на 28 мільйонів гривень (11 млн грн у 2018-му, і 39,4 млн грн у 2019-му).

Під час розробки проєкту Перспективного плану все літо тривали консультації з представниками органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, депутатами місцевих та районних рад. Зокрема, обговорили питання формування Заводської та Опішнянської об’єднаних територіальних громад, провели роз’яснення щодо перспектив створення майбутніх Диканської та Котелевської об’єднаних територіальних громад.

Загалом на Полтавщині:

 • об’єднано 184 місцеві ради (36,6% від загальної кількості рад);
 • загальна площа ОТГ – 9,3 тис.км2 (32,5% від площі області);
 • чисельність населення ОТГ – 394,5 тис. осіб (28,2% до загальної чисельності населення області).

Із урахуванням змін, затверджених останнім засіданням сесії обласної ради, Перспективний план формування територій громад Полтавської області передбачає створення 81 об’єднаної територіальної громади і 4 округи: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський.

«Пирятинський округ ми теж виокремили на карті, як того вимагає громада. Хоча він навряд чи буде затверджений Кабміном, адже дуже малий – із населенням 41 тисяча осіб, а треба щоб було хоча б 150 тисяч населення. Гребінківський район відмовився бути в складі Пирятинського округу, а перейшов до Лубенського», – повідомила Інна Іщенко.

Також у план внесені зміни у зв’язку з появою нових ОТГ: Новооржицької, Гоголівської, Ромоданівської, Супрунівської, Великобудищанської, Горішньоплавнівської, Зіньківської, Петрівської. Деякі населенні пункти у 11 районах області, що не були охоплені ОТГ, заявили про приєднання до вже створених, нових громад, чи тих, що скоро з’являться.

«Нині на карті області залишилися «білі плями» – це ті населені пункти, які не знають, до кого їм долучитися. Громадам необхідно швидше визначатися, щоб об’єднатися добровільно, а не примусово, як буде вже з січня 2020 року. Важливо, щоб ці рішення були виважені, за показниками, а не емоційні», – підкреслив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Також у Департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації повідомили, що надалі всі зміни до Перспективного плану області будуть належати до компетенції облдержадміністрації без погодження на сесії обласної ради. Затверджуватиме адміністративно-територіальний устрій на центральному рівні Кабмін.

Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk