Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині туберкульоз виявляють завдяки молекулярно-генетичній діагностиці

Цього року Полтавська область для клініко-діагностичних лабораторій медичних округів отримала 4 системи Gene-Xpert MBT/Rif, що допомагають швидко виявляти туберкульоз. Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дозволяє отримати результат протягом доби і своєчасно призначити коректну схему лікування небезпечного захворювання.

Використання систем обговорили на засіданні Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності.

«Новітня апаратура є в Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді. За кошти Глобального фонду закуплені 1100 ультрачутливих картриджів для проведення діагностики туберкульозу. Використано із них лише 860. Цей скринінг вартісний, але ефективний, і його треба використовувати на повну, – зазначив головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця. – Є деякі проблеми з доставки біоматеріалу з віддалених районів, забезпеченості одноразовими контейнерами. Але основне – це робота з населенням».

Володимир Печериця на засіданні звернувся до неурядових організацій, які працюють із групами ризику, щоб вони теж направляли на скринінг осіб, у яких є перші симптоми туберкульозу (зокрема, кашель понад два тижні). Система Gene-Xpert MBT/Rif здатна виявляти навіть стійкі форми туберкульозу.

Первинна ланка медицини (поліклініки та сімейні лікарі) Полтавської області проводить анкетування хворих зі змінами в бронхо-легеневій системі. У трьох госпітальних округах, наприклад, за цей рік опитано 30 тисяч людей. У 1500 осіб із них запідозрили туберкульоз. Але тільки 150 пройшли подальше дослідження.

«Маємо активізувати профілактичну роботу, флюорографічне дослідження, анкетування. Деякі райони та ОТГ Полтавщини дуже мало здають анкет. Зокрема, Пирятинський, Оржицький, Чорнухинський, – наголосив Володимир Печериця. – На новітнє дослідження взагалі відправляють по 2-3 людини».

«Пропоную винести це питання на апаратну нараду. Слід підготувати цифри, у режимі конференц-зв’язку поговорити з регіонами, а найгірші райони та ОТГ, які не допрацьовують у питаннях профілактики туберкульозу, запросити на наступне засідання координаційної ради», – запропонував т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло.

Загалом на Полтавщині захворюваність на всі форми туберкульозу за шість місяців 2019 року порівняно з минулим роком знизилася на 21%. За словами фтизіатрів, препаратів для лікування достатньо, зокрема й дороговартісних.

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk