• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина збагатилася трьома новими об’єктами природно-заповідного фонду

Під час другого пленарного засідання двадцять шостої сесії обласної ради, 25 липня 2019 року, депутати ухвалили рішення про оголошення заказника та пам’яток природи місцевого значення у Великобагачанському, Зіньківському та Хорольському районах. Загальна площа нових об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) – 76,86 га.

З метою поліпшення заповідної справи в області, збереження цінних природних, ландшафтних комплексів, об’єктів тваринного та рослинного світу створено заказник місцевого значення «Шафранова балка» (76,8 га) на території Великобагачанського району, між селами Якимове та Балюки. Це розгалужена балкова система, де збереглися рідкісні угрупування рослинності лучних степів і тваринного світу.

Статус пам’ятки природи місцевого значення отримали стародавні рослини – вікові черешчаті дуби у м. Зіньків (дуб віком близько 250 років, висотою 21,8 м та обхватом стовбура 2,7 м) та у с. Новоаврамівка Хорольського району (віком близько 300 років, вистою близько 25 м, обхват стовбура – 4,04 м).

Зазначимо, що відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, площа території природно-заповідного фонду по Полтавській області у 2017 році мала б становити 11% від загальної площі області. Наразі цей показник складає лише 4,95 %, і налічує 388 територій та об’єктів загальною площею 142473,3415 га (із них 30 об’єктів загальнодержавного значення). Такий низький показник заповідності на Полтавщині обумовлюється насамперед незгодою землевласників і землекористувачів на віднесення певних територій та об’єктів до природно-заповідного фонду й повною забороною на рубки та полювання в усіх заповідних об’єктах.

Проте роботи з розширення екомережі області хоч повільно, та ведуться. Так, Мінприроди України підтримало клопотання Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України щодо створення ландшафтних заказників місцевого значення «Комишнянський» у Гадяцькому районі та «Урочище Марковського» у Миргородському районі. Залишається сподіватися, що відповідальні землекористувачі, у даному разі це ДП «Миргородський лісгосп», органи місцевого самоврядування та місцева громадськість, маючи підтримку Мінприроди України та клопотання Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, приймуть позитивне рішення щодо створення нових об’єктів природно-заповідного фонду.

Департамент екології та природних ресурсів

Полтавської облдержадміністрації

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk