• +380 (0532) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині готують туристичний маршрут, пов’язаний із Олександром Довженком

Працівники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації провели виїзне обстеження потенційного об’єкта культурної спадщини та організації просвітницького маршруту, присвяченого Олександру Довженку, в селі Яреськи Шишацького району. Так співпало, що поїздка відбулася якраз до 90-річчя з часу зйомок кінофільму «Земля».

– До Департаменту звернулася місцева жителька й повідомила, що в Яреськах пустує садиба, яка була побудована на місці народного театру Трощинського. В ньому колись бував Гоголь, а батько Гоголя грав ролі в різних постановках, – розповідає начальник відділу розвитку туризму, музейної справи, заступник начальника управління Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Лілія Федорченко. – Яреськівці хочуть у цьому будинку зробити музей і кімнату, пов’язану з діяльністю кінорежисера Довженка, і перенести туди його речі: друкарську машинку, солом’яний бриль та інше. Бо нині народний музей у Яреськах розташований у кімнаті дитячого садка.

Спільно з представниками місцевих органів влади та працівниками культури і туризму гості з Полтави оглянули не тільки вищезгаданий будинок, а й інші об’єкти, які можна буде включити до туристичного маршруту, пов’язаного з діяльністю Довженка. Нагадаємо, що відомий режисер зняв на Полтавщині 3 фільми («Земля», «Щорс» і «Арсенал») і прожив тут близько 10 років!

Нині місцеві екскурсоводи показують туристам пам’ятники Довженку та його кіногерою Василю; хату, в якій знімав кімнату режисер; дуб, який посадила у Яреськах мама Гоголя; а також водять на Сорокалитову гору, з якої відкривається мальовничий вид на річку Псел.

У Департаменті хочуть, щоб цей маршрут був офіційним: планують створити інформаційний стенд і розвісити таблички на кожному об’єкті. Щоб навіть без екскурсовода туристи змогли самі пройти стежками Довженка.

Цікаві факти про зйомки «Землі» та життя режисера:

 • майже 30 років фільм «Земля» не пускали в прокат через «контрреволюційність»;
 • у 1958 році стрічку визнали на кінофестивалі в Брюсселі кращим фільмом усіх часів і народів;
 • Яреськи Довженку показав друг Василь Кричевський, і відтоді Олександр прославив село й рекомендував киянам купувати тут дачі;
 • пам’ятник Василю – перший в Україні пам’ятник кіногерою;
 • Довженко дуже любив тварин, і коли в нього пропала собака, він навіть зйомки відмінив, говорили місцеві мешканці;
 • у масовках «Землі» знімалось усе село, а місцева красуня Марія навіть головну роль отримала. Платили акторам гарно, місцеві жителі казали, що за день зйомок можна було купити пару чобіт.
Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk