• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Нововиявлені археологічні поселення в Котелевському районі будуть захищати

На Полтавщині побільшало об’єктів археології, що підлягають захисту. На засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, що відбулося 9 липня в Полтавській облдержадміністрації, взяли на облік нові об’єкти культурної спадщини.

Зокрема, поселення «Котелевка-5», «Котелевка-6», «Котелевка-7», які були виявлені в 2012-2017 роках. А це більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

- Знайдені артефакти в Котелевському районі свідчать, що там були поселення в IV-II століттях до нашої ери, – розповів юрист Державного підприємства «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» інституту археології НАН України» Максим Карманніков. – На місці давніх поселень нині вирощують овочі і видобувають вуглеводи. Тому ми почали готувати документацію для взяття земель на облік як об’єктів культурної спадщини.

Півроку тому консультативна рада при Полтавській ОДА відхилила прохання науковців через низку помилок у документації, цього разу поселення «Котелевка-5», «Котелевка-6», «Котелевка-7» взяли на облік. Директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко зауважила, що це просто необхідно зробити з метою збереження й проведення детальних розкопок, адже ці поселення вважаються щойно виявленими і детально не досліджувалися.

Крім того, на консультативній раді взяли на облік пам’ятку місцевого значення – будинок школи, де навчався Герой РС Василь Борисенко (с. Пирогове Глобинського району). Також розглянули облікову документацію на пам’ятку архітектури національного значення – приміщення Управління служби безпеки України у Полтавській області, адже вже надійшла перша сума грошей на проведення реставраційних робіт у ньому.

 

 

 

 

 

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk