• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Володимир Гройсман: «Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей»

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити у регіонах підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками. Про це він сказав під час Координаційної ради з питань реформи освіти.

– Українські діти 1 вересня мають піти у відремонтовані, інфраструктурно забезпечені й безпечні дошкільні й шкільні навчальні заклади. Тому потрібно проаналізувати рівень підготовки відповідних установ і підготувати всі садочки й школи до старту навчального процесу. Водночас необхідно забезпечити у школах наявність усього обладнання для НУШ. Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей. Також важливо приділити увагу створенню центрів професійно-технічної освіти, функціонуванню профтехосвіти у регіонах і, зокрема, формуванню адекватного регіонального замовлення, – зазначив Володимир Гройсман. – Ще одне важливе питання – створення необхідної мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Кожен день зволікання з цим питанням залишає дітей і батьків зі своїми потребами й проблемами. Потрібно усунути й цифрову дискримінацію, тобто навіть у найвіддаленіших селах має бути інтернет. Ми виділили ресурси на інтернетизацію. Цю роботу варто провести оперативно й ефективно.

Обговорили на Координаційній раді й хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Володимир Гройсман акцентував на завданні до 2020 року включно ліквідувати черги у дитячих садочках. Наголосив на забезпеченні належного рівня заробітних плат освітянам. Зазначив, що невдовзі Уряд запропонує нові моделі, які дозволять продовжити шлях для підвищення фінансового забезпечення працівників галузі.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич акцентувала увагу, що всі закупівлі мають бути проведені вчасно, адже у поточному році освітню субвенцію спрямували в регіони значно раніше, ніж минулоріч. За її словами, до 2 серпня усі підручники надійдуть у регіони. Потім профільні органи облдержадміністрації мають організувати доставку підручників з обласних баз до закладів освіти упродовж 15 днів.

Окремо Лілія Гриневич зупинилася на ситуації з професійно-технічною освітою. Розповіла про створення до кінця 2019 року 150 навчально-практичних центрів. Нагадала про подання заявок на конкурс на участь у проекті «EU for skills» зі створення регіональних багатопрофільних центрів із сучасним обладнанням.

– Нині нагальне питання – затвердження регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників. Воно уже сформоване й затверджене майже в усіх регіонах, окрім Донецької, Херсонської й Чернівецької області. Загалом по Україні – позитивна тенденція щодо формування регіонального замовлення. Найбільше зростання обсягів регіонального замовлення у Вінницькій (38 відсотків), Кіровоградській (27 відсотків), Чернівецькій (23 відсотки), Черкаській (19 відсотків) і Полтавській (15 відсотків) областях, – розповіла Лілія Гриневич.

– Потрібно скоординувати роботу, щоб до початку навчального року ми всі питання, які стосуються навчального процесу, врегулювали. Крім того, варто приділити особливу увагу розподілу субвенцій на матеріальне забезпечення шкіл, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло. – Важлива складова – підключення закладів освіти до мережі Інтернет. Із 619 шкіл області в 9 немає підключення. Це питання також потрібно вирішити.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що закупівля відповідних матеріалів триває.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk