• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині зменшується рівень захворюваності на туберкульоз

В області помітно знижуються показники захворюваності на туберкульоз. За результатами проведеної протитуберкульозної роботи захворюваність на всі форми туберкульозу зменшилась на 9,3 % і становить 59,5 на 100 тис. населення. У 2017 році показник становив  65. Нині по Україні – 62,3.

Однак зростання рівня захворюваності відбулося в 9 районах області. Найвищі показники – в Семенівському, Чорнухинському, Глобинському районах.

Про це на апаратній нараді повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

«Тенденція йде до зниження захворюваності, особливо питання стосується  мультирезистентного туберкульозу. В 2018 році смертність від усіх форм туберкульозу в Полтавській області залишалася стабільною, на одному рівні з показниками по Україні. Найвищою вона була в Диканському, Чорнухинському, Машівському районах», – розповів Віктор Лисак.

Він зазначив, що нині перейшли до амбулаторного лікування туберкульозу. І є позитивні результати. Зміни відбуваються й в самій туберкульозній службі. В області створено медзаклад паліативного лікування хворих на туберкульоз на базі Комунального підприємства «Веприцька обласна туберкульозна лікарня Полтавської обласної ради» у Гадяцькому районі.

«Лікарі дотримуються стандартів лікування. Проводиться потужна інформаційна політика. В області впроваджена та ефективно працює тест-система Gene-Xpert молекулярно-генетичної діагностики, яка дозволяє отримати результат протягом 1 доби, встановити діагноз та своєчасно призначити коректну схему лікування», – наголосив Віктор Лисак.

Як зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло, нині в області є позитивні напрацювання в галузі медицини.

«У нас лікують за європейськими стандартами, маємо забезпеченість медичними препаратами, постійно виділяються кошти на ліки. І надалі маємо продовжити реформування фтизіатричної служби області в напрямку амбулаторного лікування та організувати скринінгове дослідження біологічних матеріалів на туберкульоз із застосуванням Gene-Xpert в госпітальних округах регіону», – зазначив Олег Пругло.

Зокрема, Полтавським обласним клінічним протитуберкульозним диспансером в 2018 році залучено позабюджетних коштів на суму 250 млн грн. За рахунок коштів місцевого бюджету придбали обладнання на суму  838 900 грн, за рахунок гуманітарної допомоги отримали обладнання на суму 1 115 051 грн.

 

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk