• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В облдержадміністрації говорили про престиж і популярність робітничих професій

У Полтавській облдержадміністрації відбувся круглий стіл із питань розвитку професійної освіти.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, керівництво області, директори професійно-освітніх закладів, представники профільного департаменту, роботодавці обговорили нагальні проблеми розвитку та реформування професійно-технічної освіти.

Зокрема, Павло Хобзей звернув увагу на роботу регіональних рад із питань професійно-технічної освіти.

 «На ці ради ми покладаємо чималі завдання. Адже коли говоримо про розвиток професійно-технічної освіти, насамперед кажемо про престиж робітничих професій та розвиток економіки. Для нас важливо, щоб у цю раду входили фахівці з економіки. Адже ключові питання є саме економічними. І це розуміння треба розвивати. Ми хочемо, щоб це був такий орган, який дійсно приймає рішення. І він має вирішувати такі важливі питання, як формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійно-технічної освіти області», – сказав Павло Хобзей.

Як зауважив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, профтехосвіта в області живе повноцінним життям.

«В умовах децентралізації проводиться робота на місцях. У нас є регіональний план розвитку професійно-технічної освіти в Полтавській області на 2019-2023 рр. План затверджений керівництвом облдержадміністрації. Ми тісно співпрацюємо з профтехосвітою. За ініціативи голови ОДА була розроблена стратегія нового освітнього простору професійно-технічної освіти. До розробки цієї стратегії долучилися фахівці Департаменту освіти і науки ОДА, директори закладів освіти, науковці й роботодавці», – розповів Микола Білокінь.

Директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко поінформувала про роботу ради стейкхолдерів. Наголосила на тому, що рада активно працює в регіоні. За період її існування проведено 7 засідань. Нині вона виїзна, працює на базі закладів освіти.

«Ця рада розглядає нагальні питання освіти. Наприклад, щодо оптимізації мережі. Якщо в 2017 році працювали 42 заклади, у 2018 році їх було 38, цьогоріч має стати 34. Ми маємо розуміння колективів, які є учасниками оптимізації та модернізації мережі, проте навантаження для працівників та кадри зберігаємо. Хочу наголосити на створенні виробничо-освітніх кластерів. Це дає змогу залучити роботодавців та їхню базу до підготовки робітничих кадрів. Продовжуємо створювати такі кластери. Незабаром вони з’являться у Решетилівці та Хоролі», – розповіла Олена Харченко.

На Полтавщині – 38 закладів професійно-технічної освіти. Це 5 вищих училищ, 5 училищ при установах виконання покарань, 4 центри професійно-технічної освіти, 11 професійних ліцеїв та 13 професійно-технічних училищ. Всього майже 10 тисяч осіб, які навчаються в цих закладах.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk