• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині працюють Центри психосоціальної реабілітації учасників антитерористичної операції

У лікувальних закладах Полтавської області перебуває на обліку 12235 учасників антитерористичної операції, з них 448 − інваліди війни, 11357 − учасники бойових дій, 43 − учасники війни та 387 − члени сімей загиблих учасників АТО. На кожного хворого розроблені індивідуальні плани оздоровлення  на 2019 рік. За результатами оглядів на диспансерний облік взято 8842 особи, в тому числі 387 − члени сімей загиблих.

Як повідомив під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, в регіоні постійно проводять заходи медичної та психологічної допомоги учасникам АТО та ООС, розроблена відповідна Дорожня карта, визначені лікувально-профілактичні заклади, в яких здійснюють необхідне лікування та є програма подальшої медичної та психологічної реабілітації.

«За принципом «єдиного вікна» працює гаряча телефонна лінія. В закладах сформували оперативні психолого-психіатричні бригади, які надають відповідну допомогу на всій території області», – розповів Віктор Лисак.

Полтавщина перша область в Україні, де базі обласних госпіталів для ветеранів війни працюють Центри психосоціальної реабілітації учасників антитерористичної операції. Діють вони в Полтаві, Лубнах та Кременуці. Створили їх в межах Українсько-Литовського проекту «Допомога областям Східної України шляхом реформування сектора психосоціальної реабілітації».

«У закладах виділи 30 стаціонарних ліжок, відпрацювали та затвердили певний алгоритм дій. На базі Центрів почали працювати мультидисциплінарні бригади в складі лікарів-психіатрів і психотерапевтів, психологів, медичних сестер, соціальних працівників для проведення психосоціальної реабілітаційної роботи з хворими. За час перебування в Центрах учасники АТО отримують повну або часткову реабілітацію і соціальну адаптацію та реадаптацію»,– зазначив Віктор Лисак.

Лікувально-профілактичні заклади області співпрацюють із районними та міськими організаціями воїнів АТО/ООС, представниками Державної служби у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції, працівниками Товариства Червоного Хрест.

Т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий зазначив, що в області на належному рівні ведеться робота щодо надання медико-психологічної допомоги учасникам  АТО/ООС”.

 «Ми бачимо чималий обсяг зробленого. Органами місцевої влади та керівниками відповідних медичних установ проводиться постійна робота щодо зміцнення матеріальної-технічної бази госпіталів як центрів психосоціальної реабілітації учасників АТО/ООС. Всі, хто звертається за допомогою, отримують її на належному рівні»,– наголосив Роман Товстий.

Загалом після створення центрів психосоціальної реабілітації та відповідних мультидисциплінарних бригад у госпіталях пролікували близько 7500 учасників антитерористичної операції.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk