• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Із 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації

Із 24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Він триватиме до 30 квітня.

На брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини лікар-епідеміолог Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Перцевий розповів про важливість щеплень і роз’яснив, як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб.
Лікар зауважив, що згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекція типу B. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.
«Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що необхідно у їхньому віці, та не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення від правцю і дифтерії», – сказав Олександр Перцевий.
Також лікар розповів про вакцинокеровані інфекції та щеплення від них. Зокрема зауважив, що з 2023 року в Україні почала зростати захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків.
«Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16-го до 32-го тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це захистить дитину в перші місяці життя до отримання нею щеплень, – сказав Олександр Перцевий. – Вагітним та їхнім родинам також потрібно робити бустерні щеплення від COVID-19 та сезонну вакцинацію проти грипу».
Людям не варто боятися робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
Виключення існує лише для вакцини БЦЖ, яка вводиться окремо з мінімальним інтервалом в 1 місяць від інших вакцин.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk