• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Неонатолог – перший лікар у житті дитини

5 квітня – День неонатолога в Україні.

Неонатолог – перший лікар у житті майже кожної новонародженої дитини. Цей фахівець оглядає дитину в перші хвилини її появи на світ та надає високоспеціалізовану допомогу малюкам одразу після народження. Лікар-неонатолог забезпечує супровід та лікування передчасно народжених дітей, а також немовлят, які мають вроджені патології.

З неонатологом мати і немовля вперше зустрічаються у пологовій залі. Одразу після народження дитину викладають на живіт матері для контакту "шкіра до шкіри". В цей час у дитини починається колосальна робота: поява самостійного дихання, відбувається перебудова системи кровообігу, система травлення включається у роботу після першого прикладання до грудей, проходить адаптація до умов життя в новому середовищі. І тут теж лікар-неонатолог поруч, адже він володіє усім необхідним спектром знань та умінь, бо необхідність у допомозі новонародженому може виникнути у будь-який момент. Саме праця та майстерність неонатолога відіграють вагому роль в народженні та адаптації малюка.

Та й тут робота неонатолога не завершується – новонароджена дитина перебуває під майже постійним наглядом лікаря. Лікар контактує з батьками немовляти, пояснює правила догляду за новонародженим, особливості гігієни, розпорядку дня, годування, особливості становлення лактації у матері, терміни вакцинації та багато іншого. При наявності захворювання лікар-неонатолог проводить лікування в умовах відділення інтенсивної терапії. Своєчасні діагностика й лікування, професійність та компетентність неонатолога неабияк пришвидшують той радісний момент, коли лікар скаже: «Ваша дитина здорова і готова виписуватися додому».

Неонатологія мала кілька етапів становлення, які сформували її такою, якою є ця наука зараз. Із практикою сумісного перебування матері і дитини, першого прикладання до грудей у пологовій залі, з методикою «кенгуру» при виходжуванні передчасно народжених дітей. Це не винятки чи новації, а звичні щоденні дії, що не викликають здивування.

 

Галина Басалик, лікар-неонатолог,

завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених

КП «Перинатальний центр ІІ рівня Полтавської міської ради»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk