• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

«Муніципальна няня» - компенсація за послугу з догляду за дитиною до трирічного віку

Вже понад шість років в Україні діє соціальна програма «муніципальна няня», в межах якої держава відшкодовує батькам (опікунам) витрати на оплату послуг няні по догляду за дітьми до трьох років.

Який розмір компенсації?

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року (у 2024 році - 42,60 грн), за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

При цьому розмір компенсації не може перевищувати фактичну вартість послуги «муніципальна няня», сплачену заявником.

Максимальний розмір компенсації у 2024 р. становить 7029 грн на місяць.

Алгоритм призначення компенсації

Для отримання компенсації, передусім батькам необхідно укласти письмовий договір з «муніципальною нянею» про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Для призначення компенсації подаються:

- заява про надання компенсації;

- заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного заявником;

- копія договору, укладеного між заявником та муніципальною нянею;

- документи, що підтверджують витрати на оплату послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція).

До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини; паспорта заявника; документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; рішення про встановлення опіки  на дитиною (у разі звернення опікуном).

В залежності від підстав призначення компенсації додатково надаються:

- медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);

- довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги (для тяжкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність);

- довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для батьків, які є особами з інвалідністю І чи ІІ групи).

Куди звертатись для отриманням компенсації?

Заяви з необхідним пакетом документів приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, центру надання адміністративних послуг, в містах обласного значення – управліннями соціального захисту населення.

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається з місяця подання заяви про призначення послуги «муніципальна няня», але не раніше дати укладення договору з муніципальною нянею.

Щоб отримати компенсацію, батькам або опікунам необхідно надати до 5 числа місяця, що настає за місяцем, в якому надано послугу підтвердження оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на банківський рахунок, зазначений заявником.

Компенсація послуги муніципальна няня не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk