• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

«Вміння відрізнити фейки від правди корисне всім без винятку й наближає нашу перемогу», – Роман Істомін

Більшість інформаційних викликів, з якими зіштовхуються в ТЦК і СП, так чи інакше стосуються країни-агресора. Від дискредитації ТЦК і СП та зриву мобілізаційної кампанії виграє лише наш ворог. Інформаційна війна триває і несвідоме сприйняття інформації на користь виключно країні-агресору, а наслідки інформаційних втрат завжди відчуваються на полі бою.

На цьому наголосив начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини. Розповів про основні інформаційні виклики ТЦК та СП в умовах повномасштабного вторгнення та боротьбі проти ворога.
«Будь-яка інформація, яка не спрямована на нашу перемогу, є небезпечною для оборони країни. Інформація, спрямована проти ЗСУ, захисників і захисниць наносить пряму шкоду їм та державі», – зауважив Роман Істомін.
Елементарним інструментом російського ІПСО є фейк. Далі йде інтерпретація – подача реального факту з вигідної для противника точки зору. Щоб інтерпретувати інформацію так, як вигідно ворогу, використовують маніпуляцію.
Саме за допомогою фейків, інтерпретацій та маніпуляцій створюються і наповнюються меседжі на кшталт «ТЦК – корупціонери», «ТЦК викрадають людей», «призивають усіх підряд», «Це – приватна контора», «ТЦК не мають прав перевіряти документи». Такі наративи розбурхують суспільство, розколюють його та породжують конфліктні ситуації.
Щоб захиститися від фейків, потрібно перевіряти інформацію, користуватися тільки точними та офіційними джерелами.
«Особливо аналітично потрібно сприймати відеопродукцію. Аналізувати окремо текст та відео, визначати, чи дійсно вони співзвучні. Відразу мають насторожувати гучні написи по типу: «унікальна новина», «шок», «тільки зараз», «100%-інфа», «сенсація», «терміновий репост». Це все ознаки фейкових новин», – акцентував Роман Істомін.
Окремої уваги в цьому контексті заслуговують соцмережі, телеграм-канали, платформа Тік-Ток.
«На жаль, люди надзвичайно довіряють новинам Телеграму тому, що там всі вони позиціонуються під гаслом «без цензури». Інформацію сприймають як істинну», – зауважив Роман Істомін.
Але, окрім того, що людина в це вірить сама, вона ще й надсилає зміст рідним і друзям, які теж сприймають все за правду, оскільки побачили це від близької людини.
«Ворог постійно розповсюджує дезінформацію, щоб дестабілізувати та залякати українців. Дуже важливо вміти відфільтровувати її. Мета фейкових новин – змусити вірити без сумнівів. Завжди з’ясовуйте першоджерела, користуйтеся офіційними ресурсами. Вміння розрізняти фейки, обходити російські наративи корисне всім без винятку й наближає нашу перемогу», – підкреслив Роман Істомін.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk