• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Ілімдар Ходжаметов: «Кримські татари понад усе прагнуть наблизити перемогу і повернутися в Крим»

Наша розповідь – про Ілімдара Ходжаметова, кримського татарина, активіста, а сьогодні ще й військовослужбовця Збройних Сил України. На захист Батьківщини він став відразу після повномасштабного російського вторгнення –– без жодних вагань.

Ілімдар народився в депортації, в Узбекистані. І тільки у 1990-му вже 12-річним хлопцем разом з родиною зміг повернутися у Крим. Там займався підприємницькою діяльністю.

«Через важкий історичний контекст ми, кримські татари, із самого дитинства виховуємося в сильному патріотичному середовищі. Тому ніколи не стоїмо осторонь, коли відбуваються певні суспільні або політичні процеси, порушуються права громадян тощо», – говорить Ілімдар і додає: «Це одна із наших спільних рис – українців та кримських татар».

У Криму чоловік завжди намагався бути активним. Долучався до суспільно-політичного життя. Певний час працював у регіональному меджлісі кримських татар в Алушті.

«Мій народ пройшов дуже важкий шлях, щоб повернутися на Батьківщину в Крим. Потім ми ще довго боролися за відновлення своїх прав і свобод. Насправді дуже важко сприймати той факт, що тебе на своїй же землі сприймають як чужинця. Але нас це не зупиняло: ми продовжували боротися, будували будинки, створювали сім’ї», – згадує він.

Коли у лютому 2014 року в Криму з’явилася нова загроза, чоловік, не вагаючись, пішов на мітинг проти російської окупації.

«Найгарячіші події відбувалися 26 лютого перед Верховною Радою АР Крим. Я був одним із перших, хто зайшов тоді в будівлю парламенту. Там майоріло дуже багато українських і кримськотатарських прапорів, люди відкрито демонстрували свою позицію – вони не хочуть ніякої росії в Криму».

Після окупації півострова у 2014 році Ілімдар переїхав у Київ. Довелося ось так просто в один день зібрати єдину валізу і залишити свій дім. Бо в Криму почалися переслідування. Російські спецслужби провели тоді в його помешканні обшук. Навідувалися до будинку і вдруге – вже у 2023-му.

«Окупанти століттями створювали міф про те, що Крим – російський. Насправді ж, демографічну більшість його населення історично складали кримські татари. Після 1783 року відбулася масова міграція мого народу за кордон, а у 1944 році – депортація. Таким чином росія очищала території для заселення туди своїх громадян. Змінювалися історичні дані, знищувалися архіви… Все робилося для того, аби збільшити російську значимість в історії Криму і майже повністю викреслити або спотворити в цій історії кримських татар».

«Саме до цих штучних фактів апелювала росія, коли у 2014 році вдерлася в Крим. Але правда полягає в тому, що ми, корінний народ Криму, тут їх не чекали. Ніколи. Це країна і система, побудована на брехні. Тому ми маємо бути більш активними в інформаційному просторі. І, в першу чергу, активно розвиватися і набувати знань. Щоб повернути розуми людей, які вже 10 років живуть в окупації. Потрібно робити все для наближення нашої перемоги і повернення в Крим».

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk