• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

10 років спротиву. Історія Нарімана Джеляла

Це історії про людей, яких незаконно заарештувала росія в окупованому Криму за підтримку України та вірність своїй державі, людей, які чинять спротив зі зброєю в руках у Силах оборони України, починаючи з 2014 року.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст, викладач та політолог Наріман Джелял працював ведучим на телеканалі ATR, кореспондентом газети «Авдет» та викладав історію і правознавство у Сімферопольській міжнародній школі. У 2013 році він став Першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, очоливши інформаційно-аналітичний відділ цього органу.

Наріман Джелял завжди займав активну громадянську позицію, підтримував кримськотатарських активістів, яких незаконно затримала держава-окупант, висвітлював злочини загарбників, брав участь у зустрічах «Кримської солідарності», порушував тему необхідності звільнення Криму на міжнародних майданчиках.

У вересні 2021 року окупаційні силовики провели серію обшуків та затримали Нарімана Джеляла через участь в Інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня 2021 року, а згодом вивезли у невідомому напрямку із села Первомайське Сімферопольського району.

Пізніше росія звинуватила Нарімана Джеляла у сфабрикованій справі про так звану диверсію на газопроводі в селі Перевальному.

Окупанти насильно вивезли Нарімана з Криму у жовтні 2023 року, етапувавши до російської в’язниці із сімферопольського СІЗО. Тільки після двох місяців невідомості стало відомо поточне місце перебування Нарімана Джеляла – в’язниця в російському місті Мінусинськ Красноярського краю.

Насправді серед опублікованих «доказів» – документи, присвячені відкриттю саміту Кримської платформи та участі в ньому Нарімана Джеляла, його листування з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим у фейсбуці, де обговорювалося питання тиску на кримських татар з боку російських силовиків, проблеми соціально-побутового забезпечення вимушених переселенців – кримських татар на материковій частині України.

Водночас представники окупаційної прокуратури не оприлюднили жодних доказів причетності Нарімана Джеляла до скоєння так званої диверсії.

Перебуваючи у неволі, політв’язень неодноразово писав листи до українського народу, висловлюючи віру в перемогу України.

Попри затримання, катування й тиск, окупантам не вдалося зупинити спротив Нарімана Джеляла та похитнути його вірність Україні.

Спротив триває!

 

 

 
Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk