• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Цьогоріч маємо пріоритетні завдання підтримки внутрішньо переміщених осіб», – Володимир Василенко

Питання підтримки внутрішньо переміщених осіб на Полтавщині обговорили на першому цього року засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Полтавській обласній військовій адміністрації.  

«В області 174 685 осіб мають статус ВПО, які перемістились після 24 лютого 2022 року. Цьогоріч маємо пріоритетні завдання підтримки внутрішньо переміщених осіб, зокрема забезпечення житлом, працевлаштування, надання доступних і якісних сервісів та послуг у медичній, освітній, адміністративній, соціальній сферах», – наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.

Якщо в перші дні війни головним викликом було забезпечення швидкого та кризового реагування, то зараз доводиться відпрацьовувати більш стратегічні завдання.

«Найчастіше внутрішньо переміщених осіб турбує питання забезпечення житлом. В області облаштовано 68 закладів тимчасового проживання ВПО, розрахованих на 4308 місць. Майже 6 тисяч жителів Полтавщини прихистили ВПО у своїх домівках. У районах області проведено інвентаризацію приміщень, які можна переобладнати під соціальне житло», – розповіла начальник управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб ОВА Ніна Черняк.

Один із способів інтеграції ВПО до життя в громадах – працевлаштування. До центрів зайнятості в області за допомогою звернулися понад 3 тисячі переселенців. Отримали статус безробітного 2,6 тис. людей.

«Цього року 323 особи вже забезпечено зайнятістю. ВПО залучали до суспільно корисних та громадських робіт. Крім того, внутрішньо переміщені особи проходять професійне навчання під замовлення роботодавців. Створена база наявних вакансій з урахуванням галузей економіки, можливостей забезпечення житловим, територіальної приналежності», – зауважила заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Разумова.

Також на засіданні розглянули питання підтримки релокованого бізнесу, зайнятості внутрішньо переміщених осіб за рахунок державних і обласних програм підтримки. Проаналізували активність територіальних громад із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Координаційний центр і надалі консолідуватиме засилля задля підтримки та надання допомоги людям, для яких Полтавщина стала другою домівкою.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk