• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Мережі Wi-Fi: як уберегти свій гаджет?

Wi-Fi став необхідною складовою нашого повсякденного життя. Зазвичай ми підключаємося до захищених мереж з паролем, щоб зберегти конфіденційність та безпеку. Але чи варто, за потреби, використовувати незахищений Wi-Fi, і які переваги та недоліки з цим пов'язані?

Перевагами використання незахищеного Wi-Fi є зручність та доступність.

Також, незахищені мережі Wi-Fi часто використовуються для гостьового доступу в громадських місцях, таких як кав'ярні, ресторани, зали очікування, тощо. Це зручно для користувачів, які шукають швидке підключення на короткий термін.

Але водночас відкриті мережі Wi-Fi можуть значно нашкодити нашим гаджетам.

Шахраї часто використовують незахищене з’єднання Wi-Fi, щоби поширити шкідливі програми. Якщо ви дозволите обмін файлами в мережі, хакер може встановити заражене програмне забезпечення на ваш гаджет.

Деякі винахідливі злодії можуть навіть зламати саму точку підключення. Пильнуйте випадки сповіщення про оновлення програмного забезпечення. Якщо пропозиція з’явилася на екрані під час підключення до публічної Wi-Fi мережі, це можуть бути шахраї. Щоб перевірити її справжність, перейдіть у системні налаштування та пошукайте пропозицію оновлення системи в цьому розділі.

Інтернет-злочинці можуть вдаватись до методу ,,викрадення особистості”, в таких випадках, вони ,,розташовується” між вами й точкою підключення, і замість ,,спілкування” безпосередньо з точкою доступу, ваша інформація проходить через руки та очі злодія. Так, досвідчені шахраї можуть дістати паролі від ваших акаунтів, ,,викрасти” електронні листи чи дані кредитних карток. Щойно хакер отримає цю інформацію, він може видати себе за вас.

Власник інтернет-мережі може переглянути всі сайти, які ви відвідували під час підключення. Тож, користуючись публічним Wi-Fi, забудьте про приватність та анонімність.

Шахраї можуть також підмінити сайти. Наприклад, під час відкриття сайту банку може відкритися його дублікат, через який злочинець отримає особисту інформацію. Тому пильнуйте, щоб сайт містив безпечний протокол https, яким логіни та паролі передаються в зашифрованому вигляді.

Як захиститися під час користування відкритими точками Wi-Fi?

Наявність цих небезпек не означає, що вам варто боятися та повністю відмовитися від використання публічного інтернету в повсякденному чи робочому житті. Для власної безпеки та безпеки своїх гаджетів дотримуйтеся кількох простих правил:

Щоразу під час підключення до публічної мережі Wi-Fi вмикайте VPN. Встановіть двофакторну аутентифікацію на всіх ваших акаунтах. Коли завершили роботу, відʼєднайтеся від точки доступу Wi-Fi та відключіть автоматичне приєднання до таких мереж.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk