• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

З 1 березня 2024 року розширено коло осіб, які можуть отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям

26 січня 2024 року Кабмін прийняв постанову №94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб».

Відповідним документом внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якими розширена можливість призначення допомогти малозабезпеченим родинам. Це стосується сімей, які повернулись з-за кордону, ще не встигли працевлаштуватися і не мають джерел доходів.

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не  призначалась, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, не навчаються, не служать, не перебувають на обліку в центрі зайнятості більше ніж 3 місяці  або за них не сплачувався ЄСВ протягом 3-х місяців у періоді за який враховуються доходи. Фактично  це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок переміщення втратили роботу, а також родинами, які повертаються  в Україну після тривалого перебування за кордоном. 

Прийнятим рішення Уряду змінено вказану ситуацію.

З 1 березня 2024 року допомога призначатиметься на 6 місяців:

для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ. 

для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби сприяти поверненню таких сімей до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування. 

Так, якщо в таких родинах є непрацюючі працездатні особи, вони повинні на момент подання заяви на призначення допомоги бути зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або перебувати на обліку як такі, що шукають роботу, або  протягом двох місяців після призначення допомоги працевлаштуватись, або стати на облік в центр зайнятості, аби фахівці Центру допомогли їм знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію. Якщо особа не здійснила заходи щодо сприяння своєї зайнятості, виплата допомоги припиняється після закінчення двомісячного строку.

Нагадаємо, допомога малозабезпеченим сім’ям призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Тобто її розмір розраховується, як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним  сукупним доходом.

З січня 2024 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить:

- для працездатних осіб - 55% прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб (1665,4 грн);

- для дітей - 140 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до 6 років - 3 588,2 грн, від 6 до 18 років - 4474,40 грн);

- для осіб, які втратили працездатність - 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн).

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk