• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Фестиваль гумору «Карлюка-2019» відкрили у Полтаві

5 квітня 2019 року у великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (галерея мистецтв) відкрили традиційну Міжнародну виставку карикатур «Карлюка 2019». Її влаштовують 19 років поспіль. Вона традиційно відбувається, коли відзначають день народження Гоголя та День сміху.

Традицією став і міжнародний статус заходу. «Ми кожного року намагаємося знайомити відвідувачів із карикатурами різних країн, – говорить організатор міжнародних конкурсів-виставок карикатури Української асоціації карикатуристів «Карлюка» Михайло Шлафер. – Цього року у нас представлені роботи восьми провідних карикатуристів Угорщини. Теми найрізноманітніші».

Угорців на відкритті виставки представляв голова Асоціації угорських карикатуристів Іштван Келемен. Він карикатурист зі стажем, проілюстрував більше ста дитячих і сатиричних книг. Пан Іштван почав працювати ще за соціалістичних часів. Сказав, що зараз простору для сатири більше, але сам особисто залишається вірним старим технічним підходам до створення карикатур: «Раніше не було таких досягнень, які нині пропонують цифрові технології, тобі треба було гарно намалювати, щоб мати успіх. А нині намалював, відретушував в фотошопі, все поправив. Це дещо інший рівень карикатури і не та якість, яка була раніше. Я працюю лише олівцем і фарбами».

Олівець і фарби застосовує і уродженець Полтавщини український художник-ілюстратор Анатолій Василенко. Експозиція його творів також відкрилася в Полтавському художньому музеї в рамках фестивалю «Карлюка-2019». Роботи митця  відомі не одному поколінню українців, адже саме він довгий час працював у популярному свого часу гумористичному журналі «Перець», наклад якого сягав 3,5 млн та створив для його дитячої сторінки популярний образ Перченятки. Пан Анатолій і досі працює, але за віком і станом здоров’я не зміг приїхати до Полтави. Проте його старі та нові роботи можна буде побачити у музеї до 21 квітня.

Серед заходів фестивалю гумору в Полтаві – спеціальна локація «Карлюка-2019», яка відкрилася в Полтавському музеї авіації і космонавтики.

Фестиваль відбувається за підтримки Департаменту туризму і культури Полтавської ОДА, Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk