• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Україна зацікавлена у розвитку співпраці з Литвою щодо приведення Збройних Сил у відповідність до стандартів НАТО, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні

Україна прагне розвивати відносини з Литвою на рівні стратегічного партнерства.

Зокрема, наша країна зацікавлена у розвитку співпраці з Вільнюсом у контексті зближення з НАТО і приведення Збройних Сил у відповідність до стандартів Альянсу. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом у Вашингтоні (США).

 

За її словами, навчальні військові тренування відбуваються досить інтенсивно. «Хоч і залишаються деякі бюрократичні моменти, ми все одно продовжуємо працювати в напрямі євроатлантичної інтеграції у сфері безпеки і оборони», — зауважила представниця Уряду.

За її словами, ще одним кроком у контексті зближення з Альянсом може стати приєднання України до діяльності Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки у Вільнюсі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Лінасу Лінкявічюсу за підтримку територіальної цілісності і суверенітету України та солідарність у боротьбі із збройною агресією РФ. Українська сторона високо цінує допомогу Вільнюса у військовій підготовці ЗСУ та постачання військових ресурсів, зброї і боєприпасів, а також медичного обладнання. У 2014-2018 роках Литва забезпечила медичну реабілітацію для 229 українських військовослужбовців та 22 постраждалих під час Революції Гідності. Цьогоріч партнери планують надати медичну допомогу ще 50 військовим ЗСУ (10 з них вже пройшли реабілітацію з січня до березня).

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна розраховує на продовження політичного тиску і поглиблення санкцій проти Москви, зокрема й через нещодавнє посилення репресій щодо кримських татар. Вона нагадала, що нині Кремль незаконно утримує понад 70 громадян України за сфабрикованими політично вмотивованими звинуваченнями. «Деокупація Криму та звільнення політичних в'язнів повинні залишатися у центрі уваги міжнародного порядку денного. Найуразливішими до російської агресії нині є кримські татари, які складають переважну більшість незаконно ув'язнених», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також підкреслила, що світове співтовариство не має допускати розширення російського енергетичного впливу і постійного шантажу газом. У зв’язку з цим українська сторона вдячна литовським партнерам за запобігання реалізації проекту «Північний потік 2». «Дуже важливо, щоб Україна та Литва мали спільне бачення ключових питань енергетичної безпеки, зокрема щодо цього політичного проекту, — додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що Україна продовжує виконувати завдання в межах Угоди про асоціацію з ЄС, розпочавши поглиблення співпраці з Євросоюзом у сферах енергетики, цифрової економіки, юстиції, внутрішніх справ та на митниці. Крім того, Україна й надалі залишатиметься лідером і рушійною силою ініціативи Східне Партнерство, якій цьогоріч виповниться 10 років.

Представниця Уряду нагадала, що в цей період українці обирають Президента, який продовжить реформи, що наближають Україну до членства в ЄС і НАТО. «Перший тур виборів продемонстрував, що прозорість і демократичні стандарти були забезпечені на високому рівні. Це підтверджує правильний шлях країни до свого цивілізаційного вибору, який українці зробили п’ять років тому. При цьому підтримка західних партнерів для України залишається вкрай важливою. Ми розраховуємо, зокрема, й на Литву», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцаде.

Лінас Лінкявічюс зі свого боку запевнив, що вибори в обох країнах не вплинуть на українсько-литовські відносини — вони залишатимуться і надалі на такому ж високому рівні.

Урядовий портал

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk