• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавщина в п’ятірці лідерів серед областей з агрохімічної паспортизації земель

Полтавська область посідає лідерські позиції в державі за обсягами виробництва валової продукції в сільському господарстві.

Площа земельних угідь становить 2,9 млн га, або 4,8% в загальнодержавному об’ємі. Сільськогосподарські угіддя становлять 2,2 млн га з – них 1,8 млн га рілля.

Військові адміністрації та територіальні громади забезпечують державний контроль за використанням та охороною земель.

Інструментом за допомогою якого, проводиться державний моніторинг ґрунтів за зміною показників родючості, забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціональним використанням земель сільськогосподарського призначення є їх агрохімічна паспортизація.

Постановою Кабінету Міністрів України №890 від 22.11.2017 року передбачено, при укладенні договору оренди земель сільськогосподарського призначення у договорі оренди фіксувати якісні показники земельної ділянки (земельних ділянок).

У разі передачі в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності в договір обов’язково має включатися право орендодавця вимагати від орендаря збереження родючості ґрунтів шляхом перевірки не рідше ніж один раз на три роки стану орендованої земельної ділянки на відповідність показникам агрохімічного паспорта.

Укладення (а також поновлення) договору оренди земель державної та комунальної власності неможливо за відсутності агрохімічного паспорту земельної ділянки.

Територіальним громадам взяти на контроль виконання вищезазначених вимог чинного законодавства, при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності та забезпечити проведення їх агрохімічної паспортизації не рідше ніж один раз на три роки.

Проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» та його обласні філії.

Полтавською філією «Інституту охорони ґрунтів України» у 2023 році обстежено 65,1 тис. га земель сільськогосподарського призначення, або 101 % до плану, це 5 місце в державі серед інших філій.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk