• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Щороку 11 січня відзначається Міжнародний день заповідників і національних парків

Уперше цей день урочисто відзначили у 1997 році за ініціативи Центру охорони дикої природи та Всесвітнього фонду дикої природи.

В Україні мережа природно-заповідних об’єктів сформувалася внаслідок кропіткої праці багатьох поколінь природоохоронців, науковців та державних діячів, які визначили, обґрунтували та втілюють в життя заходи, спрямовані на збереження ландшафтного та біологічного різноманіття української природи та захисту довкілля.

На території Полтавської області налічується 2 національні природні парки – «Пирятинський» та «Нижньосульський».

НПП «Пирятинський» – справжній смарагд Полтавського краю, що вражає різноманітністю ландшафтів, барвами перелісків, степів, луків та звивистим руслом річки Удай. Екотуристичні маршрути національного парку – це майже 280 кілометрів, що проходять повз вали стародавнього городища Полкостень, Шкуратівські схили, Кручанські краєвиди, Куквинські хащі. На шляху маршрутів – оповитий таємницею століть палацово-парковий ансамбль садиби Закревських, піраміда-усипальниця, сакральні пам’ятки. Можна прогулятися Березоворудським парком чи стежками острова Масальський.

Цінні водно-болотні угіддя займають майже половину території Пирятинського парку. Тут мешкає видра річкова, черепаха болотяна, лось європейський. Є багато козуль, а також журавель сірий, лелека, луні та горностай. А жука-оленя можна вважати візитівкою парку. Щодо флори, то тут рясніють проліски дволисті, сон чорніючий та розкритий, ковила волосиста.

Перлина національного природного парку «Нижньосульський» – річка Сула, яка тече серед лук та заростей очерету. На її берегах сіножаті й пасовища межують із болотами. Нижче за течією річка розтікається на безліч рукавів, утворюючи острови та мілководдя. На островах і крутосхилах зростають ліси. Природа парку славиться неймовірною різноманітністю флори та фауни. Працівники парку оберігають тут чимало рідкісних видів, зокрема черепаху болотну, чорного лелеку, орлана білохвоста, сапсана та багато інших.

Зі стрімких крутосхилів правого берега Сули та затоки відкриваються неповторні краєвиди – зелені острови серед блакитних стрічок. Водні простори парку приваблюють рибалок, а ліси дарують не тільки прохолоду – вони багаті на гриби та ягоди.

Вітаємо всіх працівників природно-заповідної справи з цим важливим днем і пишаємося унікальними природними багатствами нашого краю!

Департамент екології та природних ресурсів

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk