• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

В обласному центрі пацієнти з хворобою Паркінсона танцюють пасадобль та вальс

У Полтаві 6 років діє Центр для пацієнтів із хворобою Паркінсона та іншими нейродегенеративними захворюваннями при ПДМУ.

«Центр створений для підвищення поінформованості пацієнтів та їхніх родичів про хворобу, для виявлення нових випадків, вчасної діагностики та призначення персоніфікованого лікування, – розповіла доцент кафедри нервових хвороб ПДМУ Катерина Таряник. – У Центр направляють пацієнтів з усієї області, а після початку війни – з усієї України».

Співробітники Центру крім медикаментозного лікування впроваджують нові методи профілактики та реабілітації пацієнтів. Тут функціонує клас танцювально-рухової терапії, проводять заняття з ЛФК та дихальної гімнастики, пацієнти дуже полюбляють Скандинавську ходьбу.

«Важливо займатися руховою активністю при різних хворобах, особливо при таких патологіях. Коли людина дозовано, адаптовано згідно зі станом здоров’я та віком правильно рухається, покращується самопочуття, дихання, серцебиття. Рух та танці – це природня кінезотерапія», – розповідає лікар з фізичної реабілітаційної медицини 2-ї міської клінічної лікарні Полтави Сергій Пастернак.

Полтавка Тетяна заняття з танців відвідує близько 6 років. Змолоду гарно танцювала, але навіть не думала, що після хвороби повернеться до улюбленого заняття. Вивчає тут пасадобль, танго, вальс. Говорить, що після занять перестає боліти голова та покращується настрій.

Хореографію в центрі викладає асистент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини ПДМУ Ірина Люблінська. Вона дуже любить своїх дорослих вихованців, допомагає їм долати страх і робити впевнені кроки.

«Ми займаємося танцювально-руховою активністю, вивчаємо абсолютно всі види бальних танців, – розповідає хореограф. – У наші часи, коли в Україні активно впроваджується програма ментального здоров’я «Ти як?» за підтримки першої леді, ми сподіваємося, що приклад Полтавської громади дасть стимул іншим впроваджувати мистецькі форми реабілітації. Адже мистецтво допомагає покращувати ментальне здоров’я».

Рух – основа життя та здоров’я!

#тияк

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk