• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві презентували фільм про гоголівські туристичні маршрути

На Полтавщині до 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя зняли фільм «Земля Гоголя», що знайомить глядачів із туристичними маршрутами, пов’язаними з письменником. Стрічку презентували в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. 

Як зазначила продюсер фільму Наталія Іванченко, десятиліттями письменницьке громадянство Гоголя намагаються змінити, позиціонуючи його як  винятково російського класика. Та Микола Гоголь своїм родовим корінням і своєю любов’ю до України, опоетизованою в його  творах, був і є провідником української культури. Саме ця  думка є  основою художньої концепції  фільму.

«Для нас було головним донести до глядача думку, що земля Миколи  Гоголя – це витоки його свідомості, творчості та українського коріння. Десять років тому наша творча група створила трилогію «Дороги Гоголя».  Нинішня стрічка  – це фільм-етюд на 12 хв. Створюючи такий міні-фільм, ми хотіли виокремити  ідею любові Гоголя до України», – розповіла Наталія Іванченко

Стрічка «Земля Гоголя» розповідає про  визначні місця  полтавського краю, пов’язані з іменем Миколи Васильовича. Фільм знімали на кількох локаціях. Це й літературно-меморіальний музей письменника у Великих Сорочинцях, Свято-Миколаївська церква в Диканьці, родовий маєток у селі Василівка, нині Гоголеве.

«Фільм дотримується вже існуючого туристичного гоголівського маршруту. Починається подорож із Сорочинців, де народився Микола Гоголь. Охопили Василівку, Сорочинський ярмарок та Національний музей-заповідник Миколи Гоголя. У картині безпосередньо не говоримо про сам маршрут, але проходимо всіма його етапами», – розповів режисер-постановник фільму  Дмитро Старіков.

Фільм «Земля Гоголя» знятий  Полтавським осередком Національної спілки кінематографістів України на замовлення Департаменту культури і туризму облдержадміністрації. Стрічка –  у вільному доступі на YouTube.

У межах відзначення в області 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя в краєзнавчому музеї відкрили виставку  «Слово Гоголя дивне…».

В експозиції – керамічні вироби, створені за гоголівськими персонажами, персональна чорнильниця класика, траурний перстень двоюрідної сестри Миколи Гоголя. До організації виставки долучились Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя та Полтавський академічний обласний театр ляльок.

Всіх присутніх гоголівські герої частували варениками.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk