• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Державний архів Полтавської області серед лідерів за темпами оцифрування матеріалів на рівні держави», – Антон Чубенко

Із робочим візитом Полтавщину відвідав голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов. Разом із заступниками начальника облвійськадміністрації Антоном Чубенком та Володимиром Когутом, розробником спеціального програмного забезпечення ARCHIUM Кирилом Віслобоковим, директором Державного архіву області Валентиною Гудим, науковцями, краєзнавцями, архівістами провели нараду та обговорили процес цифровізації основних напрямів роботи архівних установ, а також оцифрування документів Національного архівного фонду, що зберігаються в Державному архіві Полтавської області.

«Оцифрування архівних даних Полтавщини – це та історія успіху, якою можемо пишатися й яка триває на системній основі протягом останніх років. Державний архів Полтавської області серед лідерів за темпами оцифрування матеріалів на рівні держави. Всі дані використовують не лише з історичної точки зору, а й із господарської, – зауважив Антон Чубенко. – Впродовж століть нашу історію знищували. І саме архівні дані допомагали й допомагають її відновити, поглибити знання».
Так, із 2021 року Державний архів області розпочав масштабне оцифрування документів Національного архівного фонду як власними силами, так і у співпраці з корпорацією FamilySearch International. Це дозволяє щоденно сканувати від 12 до 13 тисяч аркушів архівних документів. Наразі оцифровано близько 400 тисяч одиниць зберігання. 9,5 млн аркушів, що становить 80% кількості документів генеалогічного характеру, і майже 30% від загальної кількості справ, що перебувають на обліку в Державному архіві.
За словами Анатолія Хромова, створення цифрового архіву є одним із пріоритетних напрямів роботи архівних установ. Дуже важливо, що оцифрування даних не втрачає актуальності й високих темпів у період повномасштабного вторгнення. Сучасні технологічні методи забезпечують збереження інформації для нащадків в умовах війни. Важливим етапом в інформатизації архівної галузі є забезпечення користувачам вільного доступу до сканованого контенту.
Із цією метою Держархів області долучився до онлайн-проєкту «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів», який створений на платформі ARCHIUM. Кирило Віслобоков презентував його та розповів, що міжнародний пошуковий портал дає можливість доступу в режимі 24/7 через єдине вікно до цифрових ресурсів не тільки до Держархіву Полтавщини, а й тих, які вже доєдналися до цього порталу.
Надалі Держархів області планує представляти онлайн не лише окремі документальні колекції, а й формувати комплексні електронні ресурси значного обсягу.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk