• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтавській ОВА провели засідання Ради безбар’єрності

Відбулося засідання регіональної Ради безбар'єрності. Зібрання було присвячене обговоренню стану реалізації на Полтавщині Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

«Національна стратегія спрямована на створення безбар’єрного простору в усіх сферах життєдіяльності та відчуття комфорту для всіх людей, – зауважив перший заступник начальника ОВА Богдан Корольчук. – Розуміємо, що питання доступності актуальне. На Полтавщині не всі об'єкти мають 100% доступність. Відтак кожному на своєму місці необхідно працювати над створенням безбар’єрного простору».
Серед першочергових заходів реалізації Нацстратегії – моніторинг об’єктів на безбар’єрність. Як поінформувала заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ОВА Ірина Особік, в області на доступність промоніторили понад 1500 об’єктів соціального призначення. Прикладом доступності, який відповідає вимогам на 95%, є новий корпус кардіоцентру.
«Зокрема увагу приділили стану доступності захисних споруд. Наразі при проєктуванні, будівництві й облаштуванні сховищ враховують нові будівельні норми», – зауважила Ірина Особік.
Також обговорили реалізацію трьох проєктів, які передбачені планом заходів. Це реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці. Першу чергу завершено. Другою чергою передбачено облаштування стадіону та трибун для людей з інвалідністю. Проводять відновлювальні роботи приміщення обласного закладу з надання психіатричної допомоги. У планах – створити потужний реабілітаційний центр. Ще одна ініціатива – оцифрування експонатів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Цей проєкт дозволить людям з інвалідністю ознайомитися з експонатами музею.
За результатами наради було дано доручення провести в області місячник дотримання прав людей з інвалідністю. Зокрема працівники поліції перевірятимуть, чи не порушують в області правила паркування. За паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю, штрафуватимуть. Це стосується власників машин, які залишатимуть авто на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю або тих, які перевозять пасажирів з інвалідністю.
Також члени Ради проводитимуть для працівників соціальної сфери та бюджетних установ тренінги на тему «Як говорити з людьми з інвалідністю і про них». Заняття проводитимуть на базі Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації.
Крім того, ОВА спільно з громадами розпочинає роботу зі створення мобільного застосунку «Полтавщина без бар’єрів». У ньому будуть позначені зручні пандуси, тротуарні пониження, автобусні зупинки та інші місця й локації для безперешкодного пересування вулицями людей з інвалідністю. Скориставшись ним, людина зможе самостійно прокласти зручний для себе маршрут.
Ірина Особік зауважила, що для підтримки людей з інвалідністю створена всеукраїнська платформа. Ознайомитися з нею можна за посиланням: https://www.enableme.com.ua/ua.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk