• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Пенсійний вік і пенсійне забезпечення чорнобильців

Сьогодні на «пенсійному» обліку в Полтавській області перебуває 10,2 тис. осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для цих громадян встановлені різні види пенсій і додаткові пільги. Середня пенсія зазначеної категорії одержувачів наразі становить 9,2 тис. грн.

Як відомо, люди, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, можуть вийти на пенсію раніше - для них пенсійний вік скорочується. Зокрема, особи, які брали участь у ліквідації аварії, можуть вийти на пенсію раніше на 5, 8 або 10 років, залежно від часу, протягом якого вони працювали в зоні відчуження. Люди, які проживали або працювали в зоні відчуження, можуть вийти на пенсію раніше на строк від 1 до 10 років. На це впливає те, протягом якого періоду і в якій зоні відчуження вони працювали або проживали. Разом з тим для виходу на пенсію потрібно, щоб страховий стаж становив не менше 15-ти років.

Розмір пенсії чорнобильців залежить від категорії, до якої належить постраждала людина, та від групи інвалідності, якщо така має місце. Категорій всього чотири, і вони визначені урядовою постановою. Залежно від категорії чорнобильцям встановлюються додаткові виплати до пенсій.

У березні 2023 року в Україні підвищили мінімальний розмір пенсійних виплат для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з аварією на ЧАЕС, та учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до закону «Про внесення змін до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що в чорнобильців мінімальний розмір пенсійної виплати не може бути нижчим:

- для осіб з інвалідністю І групи – 100% розміру середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік;

- для осіб з інвалідністю ІІ групи – 80%;

- для осіб з інвалідністю ІІІ групи – 60%.

Крім того, якщо щомісячні розміри пенсії для І категорії чорнобильців не досягають таких розмірів, то особам виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, якої не вистачає.

Таким чином, з 1 березня 2023 року мінімальний розмір пенсійної виплати чорнобильцям І категорії не може бути нижчим 13 376,21 грн (до 01.03.2023 – 12 993,56 грн). Важливо, що такий розмір мінімальної пенсії встановлюється незалежно від того, відповідно до якого закону особі призначено пенсійну виплату.

Детальніше з інформацією щодо пенсійного забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна ознайомитися  на вебпорталі Пенсійного фонду України за посиланням https://bit.ly/3ndW5El.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk