• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Родина переселенців із Луганська розвиває власну справу за допомоги обласної програми підтримки релокованого бізнесу

Родина Блонських – Марина та Олександр – переїхали до Вовнянки Миргородського району з Луганська 2015 року. На останні гроші придбали будиночок. Про сільське господарство, зокрема про виготовлення сирів, не знали нічого. Але мали багато ідей та палке бажання започаткувати власну справу.

«У нас взагалі не було ніяких інвестицій, щоб вкладати у свою справу. Ми навіть на позичені гроші купували перше молоко, з якого почали варити сир. Саме започаткування власної справи було за рахунок першого гранту. Він був для внутрішньо переміщених осіб. Ми подали заявку. Був захист у Полтаві. Комісія повірила в нашу справу. Нам надали цей грант», – згадує Марина Блонська.
Нині родина Блонських тримає близько 100 кіз, з яких 40 є дійними. З молока виготовляють 5 видів крафтового сиру без штучних домішок.
«Чан для варіння сиру ми зробили з підручних матеріалів. Купили ємність на 300 літрів. Місцеві майстри зробили під неї змієвик на дровах. Ми від класики не відходимо. Працюємо за технологією французьких, італійських крафтових сироварень», – розповідає Олександр Блонський.
Консерванти не використовують. Сир Блонських – лише молоко та сіль.
«Виробляли сири, що визрівали 3, 6, 9, 12 місяців. Формат пармезану. Це був наш основний продукт, який ми закладали у визрівання до року. Нині виробляємо молоді сири, чисто козині. А тверді, чи екстратверді – це суміші. Коров’яче молоко ми докуповуємо. Наразі екстратверді сири ми не виробляємо, бо наше сирне сховище перетворилося з лютого 2022-го на сімейне бомбосховище», – зазначає Олександр Блонський.
Окрім виготовлення крафтової продукції, родина створила куточок зеленого сільського туризму «Садиба родини Блонських». Приймають екскурсії, облаштували дегустаційну залу, проводять майстер-класи.
Родина Блонських постійно беруть участь у різноманітних проєктах та програмах. Саме їм завдячує відкриттям власної справи. Цього року підприємці взяли участь у Комплексній обласній програмі підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2024 роки, яка розрахована на допомогу релокованому бізнесу.
«Ця програма передбачає компенсацію 50% від закупленого обладнання. Ми купували додаткове навісне обладнання для трактора. Він є великим помічником на нашій фермі. Ми дізналися про цю програму. Вирішили подати заявку. Зібрали усі документи. І нас відібрали», – говорить Марина Блонська.
Родина має чимало планів на майбутнє. Зокрема відновлення виробництва твердих витриманих сирів та розвиток зеленого туризму.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk