• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині на третину збільшилася кількість заяв про домашнє насильство

Із початку року до поліції області надійшло на 2000 більше підтверджених звернень про домашнє насильство в сім’ї, ніж торік. Якщо минулого року за аналогічний період звернулися 6149 людей, то цього – 8 131.

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Панова на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та проблем сімʼї при обласній військовій адміністрації.
«Статистика свідчить про збільшення викликів у період війни й безпосередньо впливає на посилення насильства, насамперед у сім’ях, – розповіла Олена Панова. – Водночас в області діє мережа загальних служб підтримки людей, які постраждали від домашнього насильства. Це 11 центрів соціальних служб і 36 центрів соціальних послуг».
Старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУ НПУ в Полтавській області Артем Тесля поінформував, що впродовж 11 місяців цього року зареєстровано 9712 повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством. У 20% випадків – повторні.
«До кривдників застосовано 651 захід щодо зобов'язання залишити місце перебування чи проживання потерпілої особи. 685 заходів щодо заборони на вхід та перебування в місцях проживання постраждалої особи та 2884 заходи щодо заборони будь-яким способом контактувати з постраждалою особою, – сказав Артем Тесля. – У кривдників, які є власниками зброї, анульовано 43 дозволи на її утримання».
Жінки та чоловіки, які стали жертвами домашнього насильства, можуть звертатися до спеціалізованих служб підтримки. Також на Полтавщині функціонують притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства: на базі благодійної організації «Світло надії», при Полтавському обласному центрі соціальних служб (в Омельнику Кременчуцького району) та «REFUGE», cтворений Міжнародною БО «АІСМ» у Полтаві. Наступного року за рахунок субвенції з державного бюджету планують створити притулок у Лубенській територіальній громаді.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk