• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Інна Іщенко: «Полтавщина – лідер за напрямком фінансової самодостатності»

Полтавщина  – одна  з основних бюджетоутворюючих областей України. Регіон посідає друге місце за напрямком «фінансова самодостатність» та перше – за напрямком «економічна ефективність».

Про це на апаратній нараді повідомила директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі  та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко.   

За її словами, обсяг реалізованої продукції, виконаних будівельних робіт, сільськогосподарського виробництва – це ті показники, що формують економіку області. Вагомим показником економічного та соціального зростання області є збільшення частки Полтавщини у валовому регіональному продукті країни до 5%, а в розрахунку на одну особу населення в абсолютній величині – до 81,1 тис. грн (по Україні – 55,9 тис. грн), що є найкращим результатом серед інших областей України.

«Полтавщина – конкурентоспроможний та самодостатній регіон, який демонструє зростання за багатьма показниками та напрямками розвитку в економічній та фінансовій сферах. Завдяки ефективному впровадженню в області реформи децентралізації регіон за зростанням надходжень ОТГ протягом минулого року посідав перше місце за темпом зростання доходів місцевих бюджетів згідно з рейтингом Міністерства регіонального розвитку. Також Полтавщина – лідер за напрямком «фінансова самодостатність». У 2018 році з бюджетів усіх рівнів було акумульовано 36 млрд грн, до Державного бюджету – понад 26 млрд грн. Місцеві бюджети за доходами (без урахування трансфертів із Державного бюджету) виконано в сумі 11,5 млн грн. Порівняно з 2017 роком надходження збільшилися на 22,8%, планові показники виконано на 108,4%», – розповіла Інна Іщенко.

Поінформувала директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі  та залучення інвестицій облдержадміністрації й про інші підсумки економічного і соціального розвитку за 2018 рік.

Зокрема, розповіла, що в межах реформи місцевого самоврядування в Полтавській області створено 46 об’єднаних територіальних громад, 4 з яких – у 2018 році. Доходи 39 громад за результатами впровадження реформи зросли від 2 до 8 разів: за 2018 рік – 2587,9 млн грн, 2017 рік – 1254,1 млн грн, 2016 рік – 684,7 млн грн, 2015 рік – 132,0 млн грн.

Показовим є те, що 13 ОТГ Полтавщини ввійшли в двадцятку лідерів із фінансової спроможності серед 665 ОТГ України в групі громад з чисельністю населення від 10 до 15 тис осіб.

Також за рахунок стабільного функціонування основних обсягоформуючих галузей індекс промислової продукції за 2018 рік склав 101,5%.

«Суттєве зростання обсягів виробництва досягнуто в металургійній галузі – на 53,3% та машинобудуванні – на 15,6%, деревообробній галузі – на 7,7%, виробництві гумових і пластмасових виробів – на 6,1%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 4,1%, легкій промисловості – на 3,6%», – зазначила Інна Іщенко.

Обсяг реалізованої промислової продукції за 2018 рік зріс, порівняно з 2017 роком, на 17,6% і склав 186,8 млрд грн.

Наголосила Інна Іщенко й на тому, що за темпами зростання виробництва валової продукції сільського господарства Полтавська область займає 1 місце серед регіонів України, за обсягом виробництва – 3 місце.

«Регіон є одним із лідерів із виробництва зерна, сої, соняшнику, цукрових буряків в Україні. В 2018 році отримано рекордний валовий збір зернових культур – 6,4 млн т. За валовим збором зернових культур область посідає 1 місце, сої – 2 місце, цукрових буряків – 4 місце», – сказала Інна Іщенко.

Також Полтавська область стала першим регіоном в Україні, де почали застосовуватися аграрні розписки. За час дії проекту на Полтавщині оформлено 92 аграрні розписки на суму понад 1,0 млрд грн, зокрема, за 2018 рік оформлено 48 розписок на суму понад 720,0 млн грн.

У 2018 році підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 6949,5 млн грн, що на 1247,3 млн грн більше, ніж 2017 року.

Крім того, оборот зовнішньої торгівлі товарів області у минулому році становив 3274,4 млн дол. США. Обсяги експорту товарів області порівняно з 2017 роком збільшилися на 2,3% і становили 1906,4 млн дол. США, а імпорту – на 18,1% і становили 1368,0 млн дол. США.

Інна Іщенко зазначила, що Полтавщина є привабливим регіоном для інвесторів. Інвестиції в Полтавську область надходять із 40 країн світу. Основними країнами-інвесторами залишаються Швейцарія, Нідерланди та Велика Британія. На території області успішно реалізують свої інвестиційні проекти такі провідні компанії як FerrexpoGroup, JKX OIL & GAS plc., JapanTobaccoInternational, IDS Group, SigmaBleyzer, DuPontPioneer, Danone та інші.

Також Інна Іщенко додала, що Полтавщина має значні досягнення і в галузях освіти, охорони здоров’я, культурній та соціальній сферах.

«Таких результатів область досягла завдяки наполегливій роботі Валерія Головка, депутатського корпусу та всієї команди, яка працювала на благо і розвиток всієї області.  На майбутнє у нас амбітні плани, і сподіваюся, що Полтавщина порадує нас новими досягненнями»,  – сказала Інна Іщенко.

Т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий наголосив, що Президент України Петро Порошенко та представники Уряду на найвищому рівні відзначили досягнення Полтавщини.

«Нам є чим пишатися і є що показати іншим. Крім того, варто більше про це інформувати людей», – зазначив т. в. о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk