• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Підвищення життєвого рівня громадян – це системна робота, а не одноразова акція, приурочена до виборів, – Павло Розенко

Із візитом на Полтавщині перебуває Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Сьогодні він взяв участь у розширеній селекторній нараді за участю керівників соціальних служб області, райдержадміністрацій, ОТГ, поспілкувався із журналістами й зустрівся з учасниками пілотного проекту «Рука допомоги».

Павло Розенко наголосив, що в державі є чітке розуміння щодо механізмів подолання бідності в Україні. Зокрема, зупинився на питаннях проведення перерахунку пенсій, монетизації субсидій, підтримки багатодітних родин.

– Усі соціальні ініціативи, які впроваджуються в державі, – це не одноразові акції. Вони розпочалися не вчора. Це системна робота влади протягом останніх чотирьох років. Наприклад, якщо ми говоримо про пенсійну реформу, то ще в жовтні 2017 року були схвалені зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Тоді й визначили параметри пенсійної реформи. Перше осучаснення пенсій (перший перерахунок) відбулося в жовтні 2017 року. Із січня 2018 року й із січня 2019-го перерахували пенсії військовослужбовцям. Крім того, щороку два рази – у липні й грудні – відбувається підвищення пенсій залежно від прожиткового мінімуму. Тобто це системна діяльність влади з підвищення пенсійних виплат нашим співгромадянам, – зазначив Павло Розенко.

Він спростував чутки, що індексація пенсій – одноразова акція.

– Пенсії виплачуватимуться в нових розмірах постійно, до нової індексації. Близько 9 мільйонів жителів України отримали індексовані пенсії, – додав Павло Розенко. – Так, розмір індексації різний, але відповідно до рішення Уряду не може становити менше, ніж 100 гривень. Основна маса пенсіонерів отримують перерахунок у розмірі 200-500 гривень. Два мільйони українців одержують щомісячно надбавку до пенсії більше, ніж 1000 гривень.

Павло Розенко нагадав, що процес реформування системи субсидій стартував три роки тому і є результативним. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр наголосив на суттєвому спрощенні процедури оформлення субсидій і розповів про нинішнє осучаснення у цій сфері – монетизацію.

– Монетизація – це наступний крок у реформуванні системи субсидій. Він визначений Законом України «Про житлово-комунальні послуги», де чітко сказано, що із січня 2019 року субсидії на житлово-комунальні послуги мають бути монетизовані. Нині 3,5 мільйона домогосподарств в Україні отримують монетизовані субсидії. Зокрема, 2,3 мільйона домогосподарств, де є пенсіонери, одержують ці виплати через Пенсійний фонд України, а 1,2 мільйона – через платіжну систему «Ощадбанку», – поінформував Павло Розенко. – Щомісяця ми спрямовуватимемо 5,7 мільярда гривень на монетизацію субсидій.

Павло Розенко назвав монетизацію субсидій прекрасною ініціативою, яка дає можливість людям зекономити кошти.

– У березні такий температурний режим, що є змога зекономити на опаленні й залишити заощаджені кошти у своїх домогосподарствах. Субсидії, до слова, люди отримуватимуть у березні, квітні й травні, – додав Павло Розенко.

Він наголосив, що підвищення життєвого рівня громадян – це системна робота, а не одноразова акція, приурочена до виборів:

– Не зупинятимемо процеси монетизації субсидій, підвищення пенсій. Ресурси є. Їх потрібно віддавати людям, що ми й робимо в Україні.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk