• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Державний архів Полтавської області презентував документальну виставку «Голодомор – Геноцид 1932-1933 років. Пам'ятаємо»

Одним із напрямків популяризації архівних документів є виставкова діяльність. Державний архів Полтавської області відповідно до запланованих заходів експонує виставки архівних джерел, присвячені пам’ятним та ювілейним датам, державним святам, важливим подіям місцевого значення.

У листопаді в Україні традиційно вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. До цієї події та на виконання Указу Президента України за №1310/1998 «Про встановлення Дня пам’яті жертв Голодоморів» державний архів підготував документальну виставку, на якій представлено 52 документи, що свідчать про причини, перебіг та наслідки Голодомору 1932-1933 років в Україні й на Полтавщині.

Документи вищих органів влади, місцевих партійних та радянських органів, силових структур є підтвердженням того, що сталінський режим штучно влаштував голод з метою знищення українців, які чинили спротив політиці колективізації та індустріалізації за рахунок експлуатації селян (постанова ЦВК та РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації та зміцнення громадської (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 року; постанова Раднаркому УСРР «Про заходи до підсилення хлібозаготівель» від 20 листопада 1932 року; постанова Раднаркому УСРР і ЦК КП(б)У «Про занесення населених пунктів на чорну дошку за невиконання планів хлібозаготівель» від 6 грудня 1932 року; донесення із різних регіонів Полтавщини про насильне вилучення хліба у селян спеціальними загонами).  

Інший комплекс документів розповідає про перебіг та наслідки трагічних подій 1930-х років: звернення голови Писарівської сільгоспартілі ім. Шевченка Новосанжарського району до голови ВУЦВКу Г.І. Петровського про продовольчі труднощі в селі (10 травня 1932 року); розпорядження приймальної голови ВУЦВКу Решетилівському та Глобинському райвиконкомам про вжиття заходів у зв’язку з голодом у цих районах (травень 1932 року); вироки Кущового народного суду громадянам за  правопорушення, пов’язані з антиколгоспною агітацією, крадіжками продуктів харчування, спротивом кампанії хлібозаготівель; інформації про розкуркулення тощо.

Представлено також карту України, на якій визначено області найбільших демографічних втрат; порівняльну таблицю переписів населення полтавських районів за 1926 та 1937 років, копії актових записів громадянського стану про смерть від голоду у 1932-1933 років, світлини «командирів» великого Голоду та жертв Голодомору; документальні свідчення про тих, хто у цей період допомагав рятувати людей від голодної смерті.

Виставка розміщена в приміщенні Полтавської обласної військової адміністрації та на сайті державного архіву.

Державний архів Полтавської області

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk