• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На Полтавщині побільшало злочинів, скоєних дітьми

Цього року в області діти вчинили 183 кримінальні правопорушення, що у 3,5 разу більше, ніж у 2021-му. Також виявлено 58 неповнолітніх, які вчинили злочини. Про це розповіла начальник ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко під час брифінгу в офіційному медіацентрі.

«Упродовж 10 місяців слідчі розпочали 183 кримінальні провадження щодо правопорушень, вчинених неповнолітніми. Також розпочато 156 проваджень, де потерпілими є діти. Це справи у сфері транспорту (ДТП) – 20, самогубство – 3, статеві злочини – 35, шахрайство – 14, крадіжки – 8, грабежі, розбої та хуліганство – по 1, – розповіла Ірина Москаленко. – Крім того, складено 1 309 адміністративних протоколів відносно батьків за неналежне виконання обовʼязків щодо виховання дітей чи відсутність належних умов їх розвитку».

Також цього року до підрозділів поліції надійшли 69 звернень за фактом булінгу, із них 66 не підтверджені. За 3 підтвердженими фактами складені протоколи про адміністративне правопорушення: 2 – стосовно батьків дитини-кривдника та 1 – стосовно вчителя.

Ірина Москаленко нагадала, що у разі вчинення булінгу неповнолітнім таку особу ставлять на профілактичний облік поліції. Також законодавством передбачені громадські роботи чи штраф на булера або законного представника у розмірі від 850 до 1700 грн, у разі повторності – від 1700 до 3400 грн.

Крім того, нещодавно на Полтавщині поліцейські припинили діяльність телеграм-каналу, створеного для кібербулінгу неповнолітніх.

«Наповненням телеграм-каналу негативним контентом займалися четверо полтавських школярок 13 та 14 років. Фотографії або відео жертв публічного цькування, а також образливі дописи до них адміністраторки отримували від підписантів через спеціально створений чат-бот. Наразі провели профілактичну роботу з дітьми та їх законними представниками. Видалили канал та чат-бот», – зауважила Ірина Москаленко.

За її словами, з початку року до органів поліції надійшло 580 звернень щодо безвісти зниклих дітей. 573 із них було знайдено протягом доби.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk