• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині найкраще в Україні налагоджена робота з призначення субсидій грошима

На Полтавщині найкраще в Україні налагоджена робота з призначення субсидій грошима

В області понад 200 тис. сімей отримують субсидії готівкою.  У лютому загальна сума нарахованої субсидії готівкою становить понад 300 тис. грн. Понад 130 тисяч сімей одержують виплати через Пенсійний фонд України та понад 60 тисяч  – через АТ «Ощадбанк». На 18 березня через «Ощадбанк» виплати отримали більше 30 тисяч субсидіантів.

Про це під час селекторної наради з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком розповів заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

За його словами, з метою впровадження двох механізмів монетизації субсидій в області здійснили низку заходів.

«Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та розробили Пам’ятку одержувачам субсидій. Крім цього, організували системну роботу районних комісій щодо призначення субсидій. Субсидіантам, які отримують гроші через «Ощадбанк», надали супровід щодо оплати житлово-комунальних послуг. Сформували списки пенсіонерів, які за станом здоров’я не можуть самостійно звернутися до відділення «Ощадбанку» та узгодили з банком строки виплат субсидій», – розповів Олег Пругло.

Як зазначив Павло Розенко,  в Україні середній розмір субсидій, які люди отримуватимуть готівкою, становитиме 1676 гривень. Станом на 19 березня загальна сума нарахованої субсидії у готівковій формі становить 5,7 млрд грн.

«За нашими розрахунками, приблизно 3,5 млн господарств на сьогодні повинні отримувати субсидії у вигляді готівкових коштів. Нагадаю, що аналогічні суми люди отримають також у квітні й травні 2019 року. В системі нарахування субсидій нічого не змінилося. Ніяких додаткових критеріїв, ніяких додаткових обмежень, які якимось чином вплинули б на механізм доступу до субсидій», – зазначив Павло Розенко.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева поінформував, що нині по Україні опрацьовано 43% заяв на призначення субсидій, що подані після 1 січня 2019 року.

За його словами, найкраще налагоджена робота в Полтавській області, де відпрацьовано 90% заяв, в Івано-Франківській –  69%, Київській – 63%, Львівській – 62%.

«У нас є регіони, зокрема це Одеська область, де опрацьовано лише 27% заяв, та Чернівецька, де  опрацьовано 15% заяв. Прошу всіх організувати належним чином роботу, зокрема на місцях, щодо призначення та надання субсидій у грошовій формі відповідно до положення про порядок призначення житлових субсидій, скоординувати діяльність відповідних органів, установ та організацій, задіяних у цьому процесі», – наголосив Андрій Рева.

На селекторній нараді порушили питання щодо розміру комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», яка не повинна перевищувати 0,7% суми платежів.

«У підприємств водопровідно-каналізаційного господарства чинними тарифами на послуги не передбачено відшкодування витрат на комісійну винагороду, а у теплокомуненерго структура тарифу на теплову енергію передбачає розмір комісійної винагороди банків за послуги з прийняття платежів від населення в розмірі 0,5% прийнятої суми», – зазначив Олег Пругло.

Підприємства не мають грошей компенсувати комісію «Ощадбанку» в розмірі 0,7% за перерахунок субсидій та не мають права укладати договори на збиткових умовах.

Це питання повинні урегулювати найближчим часом.  

Нагадаємо,  з 4 березня 2019 року субсидіанти-пенсіонери почали отримувати субсидії готівкою одночасно з пенсіями, а з 12 березня «Ощадбанк» виплачує «живі гроші» людям, які не є пенсіонерами і яким субсидію призначили до 31 грудня 2018 року.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk