• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Павло Петренко: Ми реалізували низку ініціатив для сприяння відповідальному батьківству

Міністерство юстиції і Уряд України одним із ключових завдань своєї роботи визначили піклування про наше майбутнє – про наших дітей. Для сприяння відповідальному ставленню батьків до своїх обов’язків по вихованню і належному утриманню дітей ми вже реалізували низку ініціатив. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Одним з найуспішніших наших проектів є ініціатива #ЧужихДітейНеБуває та запровадження в дію двох важливих пакетів законів, які значно посилили відповідальність за несплату аліментів. Зокрема, було заборонено виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Такі заборони отримали більше 130 тисяч українців», – зазначив очільник відомства.

Він нагадав, що були встановлені штрафні економічні санкції – від 20% до 50% від суми боргу. За цей час було винесено 62 тисячі постанов про накладення штрафів на боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше року. З них вже виконано 1100 постанов. При цьому з боржників стягнено в інтересах дитини 17 млн грн.

Крім того, важливим стимулюючим засобом для боржників виплатити аліменти стали суспільно корисні роботи, оплата за які пішла на погашення заборгованості перед дітьми, конфіскація та продаж активів, а також обмеження волі до двох років.

«В результаті цих заходів 5,2 млрд грн аліментів сплачено на користь півмільйона українських дітей з моменту започаткування ініціативи», – повідомив Павло Петренко.

«Ми вже реалізували декілька ініціатив, щоб відповідальне батьківство стало нормою для українців. Зокрема, розпочато масштабний проект Уряду «Пакунок малюка». З 1 вересня 2018 до кінця року 95 018 дітей отримали «пакунок малюка». У січні 2019 року – майже 19 тис. дітей. Для покращення вмісту «пакунка малюка» проведено моніторинг відгуків та пропозицій від батьків, які вже сьогодні отримали таку допомогу, та змінено перелік вмісту «пакунка малюка». Зокрема, збільшено розміри дитячих речей, доповнено перелік підковдрою», – зазначив Павло Петренко.

Також, за його словами, було запроваджено податкову пільгу для сумлінних батьків. Орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми. «Раніше до знижки входила оплата в закладах професійної та вищої освіти. Відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти».

Ще одна важлива ініціатива – «Муніципальна няня». Планується, що компенсація буде виплачуватись в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею. З 1 січня 2019 року - 1626 гривень.

«Які ще ініціативи ми пропонуємо запровадити разом з колегами з Уряду та міжнародними партнерами? В першу чергу проект «Є-Малятко», який передбачає отримання 9 послуг за 1 заявою», – заявив Міністр юстиції.

«Комфорт, якість та доступність – головні принципи у наданні послуг, які крок за кроком ми втілюємо у життя, аби українські родини витрачали час на себе, а не на бюрократичні процедури», – додав Павло Петренко.

За матеріалами Єдиного веб-порталу

органів виконавчої влади України

Урядовий портал

 

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk