• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке може спостерігатися у пацієнтів різного віку і являє собою сукупність патологічних процесів, що розвиваються в легеневій тканині.

Збудниками пневмонії найчастіше бувають бактерії, віруси або грибки. Зазвичай вони передаються при вдиханні аерозолю, що містить мікроорганізми. Бактеріальна інфекція – це процес, домінуючим збудником є стрептокок, рідше – мікобактерія чи легіонера. Вірусна інфекція виникає при враженні вірусами. Найчастіше це вірус грипу, респіраторно-синцитіальний вірус, вірус кору та інші. Грибкову інфекцію викликають цвілеві, дріжджоподібні гриби, пневмоцисти.

Лікування пневмонії необхідно починати відразу при зверненні хворого. Основу терапевтичних заходів становить курс антибактеріальних препаратів з урахуванням чутливості патогена та дезінтоксикаційна терапія. Відповідно до динаміки самопочуття хворого, ознак запалення (зсуву лейкоцитарної формули) у загальному аналізі крові та даних бактеріологічного обстеження проводиться корекція лікування. При виборі антибактеріальних препаратів враховуються тип патогена, ступінь тяжкості захворювання, можливі протипоказання, алергологічний анамнез.

Лікування пневмонії, що має перебіг середньої тяжкості або тяжкий, передбачає спостереження хворого в умовах стаціонару. Можливі такі ускладнення пневмонії, як плеврит, деструкція/абсцес легеневої тканини, гостра дихальна недостатність, інфекційно-токсичний шок, сепсис та інші. Обов'язковій госпіталізації підлягають діти й літні пацієнти.

Діагностика пневмонії грунтується на виявлені загальних (слабкість, адинамія, зниження апетиту, лихоманка) та локальних респіраторних симптомів (кашель, виділення мокротиння, задишка), а також фізикальних даних при огляді лікарем. Найбільш важливим діагностичним дослідженням є рентгенографія органів грудної клітки у двох проекціях.

Додатковими методами обстеження є розгорнутий аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз мокротиння, бронхоскопія, визначення прокальцитоніну крові, визначення сатурації крові.

Пневмонія – дуже небезпечне захворювання. При несвоєчасному лікуванні наслідки пневмонії можуть призвести до серйозних ускладнень або й до летального результату.

Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Тому при наявності зазначених симптомів необхідно обов’язково звернутися до лікаря!

Ольга Петриченко, лікар-терапевт КП «Чутівська ЦЛ»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk