• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Геннадій Зубко: Індустріальний та аграрний потенціал Полтавщини потребує сучасних ІТ-рішень

Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2014 році, була політичною волею Президента, Прем’єр-міністра і Парламенту. За 5 років зросли місцеві бюджети об’єднаних громад, державна підтримка, але важливим є те, щоб ці кошти спрямовувалися безпосередньо на зростання якості життя людей. Бо саме якість життя людей, а це стосується освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціальних програм — найважливіша.

Про це на Раді регіонального розвитку у Полтаві зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У Полтавській області у 14 освітніх закладах створюються НОПи. Будується 27 нових амбулаторій в рамках ініціативи Президента з розвитку первинки у сільській місцевості. Розбудовується мережа Центрів надання адміністративних послуг, в області функціонує 19 ЦНАПів. Завдяки активній позиції лідерів громад, в школах з’являється напрямок інклюзивної освіти. Саме розбудова цих ключових компонентів здатна вивести країну у регіональні лідери серед європейських держав. І таке завдання ставить перед регіонами Президент України», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, саме унікальність кожного регіону — шлях до успіху всієї України.

«Полтавська область взагалі є перлиною на мапі України, яка може додати всій країні в напрямку індустріального розвитку, промислового виробництва, харчової та переробної промисловості, розвитку аграрного сектору. 33% мешканців Полтавської області проживають у сільській місцевості, а тому розвиток людського потенціалу тут дуже важливий, у тому числі для потреб аграрної галузі. Це не тільки великотоварне виробництво, не тільки потужні агрохолдинги, а й всебічна підтримка фермерських господарств. Фермерство в області має бути більш потужною силою. У цьому напрямку Полтавською обласною радою створена конкретна програма з підтримки фермерів кредитами та компенсаціями для придбання сільгосптехніки», — розповів Геннадій Зубко.

Що стосується промислового сектору, то сьогодні 50% до бюджету Полтавської області надходить саме від машинобудування, від промислових та інших підприємств, які нині працюють в області.

«Сьогодні є запит саме на кваліфікованих фахівців, і цей попит мають забезпечувати саме професійно-технічні училища. Над цим нам треба спільно працювати, впроваджувати нові напрямки, зокрема й щодо дуальної освіти. Бо лише впровадження нових напрямків і нових спеціальностей дасть можливості для підсилення індустріального сектору», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

На наступні 5 років Президент ставить конкретні завдання щодо підтримки розвитку ІТ-галузі. І сьогодні запит індустріального і аграрного комплексів щодо ІТ-продукту зростає. Лише 10% агропідприємств України у сфері землеробства використовують сучасні ІТ-рішення.

Не менш важливим напрямком розвитку Полтавщини є туризм. І не тільки щодо кількості проектів чи заходів, які проводяться в області, а й щодо впровадження різноманітних сервісів.

«Я хочу окремо подякувати громадам Полтавщини, які вже підписали міжмуніципальні угоди щодо розвитку «зеленого туризму». Тому, я думаю, сьогодні Полтавщина має над чим працювати, бачить свою перспективу, має визначені напрямки, на яких необхідно зосередитися. А крім того, має ще й успішний досвід, котрий ми будемо поширювати по всій Україні. Це наша спільна робота на перемогу, і я хочу побажати вам усім успіху у цьому. Слава Україні!» — наголосив Геннадій Зубко.

За матеріалами Єдиного веб-порталу

органів виконавчої влади України

Урядовий портал 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk