• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Рівень надання освітніх послуг не повинен відрізнятися між міською і сільською школами», – Філіп Пронін

Формування ефективної мережі навчальних закладів, які спроможні надавати якісну та сучасну освіту, – одне з базових завдань органів місцевого самоврядування. У кожній громаді повинно бути стратегічне бачення розвитку мережі закладів освіти та освітньої системи. Про це говорили на засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

На Полтавщині в 2023-2024 навчальному році функціонують 542 заклади загальної середньої освіти всіх типів і форм власності. Загальна кількість учнів становить 136100 осіб, а всього наявних місць – 227833.

«На Полтавщині формується спроможна освітня мережа. Вона дозволить поліпшити якість навчання у громадах і фінансове забезпечення закладів. Діти отримують кращі знання, більше можливостей для розвитку. Громади зосереджують максимум ресурсів на меншій кількості закладів. Основні складові процесу – відкритість до обговорення й пошук дієвих рішень. Люди повинні розуміти, що кожна дитина має право на якісні освітні послуги, і в громадах роблять усе можливе для цього. В сільських школах звичною є ситуація, коли на одного педагогічного працівника припадає викладання трьох дисциплін. Рівень підготовки школярів не повинен відрізнятися між міською школою і школою в селі чи селищі», – сказав Філіп Пронін.

Кілька років поспіль простежується тенденція до зменшення кількості учнів, що спричиняє зниження наповнюваності класів та шкіл. В області триває процес створення ефективної мережі ЗЗСО.

«За останні п'ять років кількість малокомплектних шкіл на Полтавщині зменшилася із 210 у 2018 році до 94 у 2023 році. У 25 територіальних громадах такі заклади відсутні. Цього вдалося досягти завдяки оптимізації мережі сільських шкіл і створенню 97 опорних закладів із 68 філіями», – зауважив директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський.

Також перед органами місцевої влади стоїть завдання визначити заклади, які будуть функціонувати на їх території як ліцеї та надаватимуть профільну освіту за різними напрямами. До 1 вересня 2024 року в області буде затверджено План формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

«Найближчим часом на публічне обговорення винесуть Стандарт старшої профільної школи. Враховуючи те, в якому форматі буде ухвалений цей документ, буде остаточно прийняте рішення про критерії до академічних чи професійних ліцеїв, які мають бути сформовані в кожній області. Громади повинні проаналізувати перспективу контингенту шкіл та фінансову спроможність утримувати такі заклади, щоб мережа запрацювала дійсно ефективно», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

У зв’язку з безпековою ситуацією задля формування мережі профільних ліцеїв і надання якісних освітніх послуг нині виникла необхідність додаткового вивчення стану дотримання ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, організації освітнього процесу, формування безбар’єрного освітнього простору, матеріально-технічного забезпечення закладів загальної середньої освіти тощо. Євген Кончаковський запропонував на законодавчому рівні надати можливість обласним департаментам освіти здійснювати подібні вивчення.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk