• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Олена Зеленська взяла участь у саміті «Інвестуй у жінок»

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у саміті високого рівня «Інвестуй у жінок», що відбувся в межах відкритих дебатів Ради Безпеки ООН на тему «Жінки, мир, безпека» 25–26 жовтня у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку (США).

Жіночий фонд ООН з питань миру та гуманітарної допомоги (WPHF) запросив дружину Президента України як ключову спікерку саміту.

З моменту заснування у 2016 році Жіночий фонд ООН підтримує жіночі організації, активісток і правозахисниць для збільшення інвестицій у жінок – лідерок громадянського суспільства, зокрема в Україні.

У фонді зазначають: «У той час, як їхня мужність рухає й надихає весь світ, місцеві жінки-лідерки в Україні як ніколи раніше потребують політичної підтримки та фінансових ресурсів, на які заслуговують».

Олена Зеленська долучилася до заходу онлайн. Вона подякувала організаторам за важливу тему та підтримку українських жінок в умовах російського нападу.

«Коли йдеться про жінок, які працюють у надкризових умовах, про жінок, які попри небезпеку без вагань беруть на себе лідерство, про жінок, які вмить втрачають усе через війну і починають заново, Україні й українкам є про що сказати. Кожен другий малий бізнес в Україні – це жінки. Причому, я б сказала, це видатні жінки: 67% мають вищу освіту, кожна п’ята – навіть дві. Саме такі жінки за останні півтора року втратили й далі втрачають усе – не лише помешкання, а й бізнеси, робочі місця. Добре, якщо залишаються живими. 95% наших жінок-підприємниць відчули вплив війни – якщо не втратили те, що мали, то втратили багато можливостей. Вони відкинуті назад у розвитку», – розповіла перша леді.

Водночас вона зазначила, що українські жінки не здаються перед труднощами – вони відкривають нові бізнеси замість знищених, опановують нові професії.

«Жінки, які стали вимушеними переселенками за кордоном, також не хочуть залишатися пасивними об’єктами допомоги. Вони прагнуть суб’єктності, активності. Так, кожен десятий новий бізнес у Польщі, яка прийняла найбільше наших вимушених переселенців, український. Користуючись нагодою, закликаю уряди наших друзів давати можливості для жіночого підприємництва, активізму. Ви побачите, що наші жінки не прагнуть «сидіти на виплатах». Вони хочуть і заслуговують бути учасницями економіки», – наголосила Олена Зеленська.

Дружина Президента назвала українок обличчям нашого спротиву. За її словами, в ЗСУ майже 60 тис. жінок, і це найбільший показник для армій країн НАТО. 5 тис. жінок беруть участь у бойових діях.

«Зараз держава думає про те, що може дати їм при поверненні до мирного життя. Уряд, наприклад, ухвалив Стратегію зниження гендерного розриву. Щоб ці молоді, освічені ветеранки з професією, із підприємницьким досвідом змогли реалізуватися, розкритися. Щоб увесь їхній досвід сприяв зростанню», – сказала перша леді.

Олена Зеленська наголосила, що, вкладаючись у жінок, світ вкладається у своє зростання: як стверджується у звіті McKinsey Global Institute, якщо жінки досягнуть рівноправ’я на ринку праці, до 2025 року до світового річного ВВП можна буде додати 26%.

Саміт високого рівня «Інвестуй у жінок» зібрав урядовців, лідерів громадянського суспільства, представників ООН, відомих людей, філантропів, які прагнуть подолати критичні прогалини у фінансуванні місцевих жіночих і правозахисних організацій, що працюють у нестабільних і постраждалих від конфліктів регіонах. Зокрема, участь у саміті взяли Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, лауреатка Нобелівської премії миру, журналістка, політикиня й правозахисниця Тавакуль Карман, актриса, продюсерка й глобальна адвокатка Жіночого фонду ООН з питань миру та гуманітарної допомоги Крістен Белл.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk