• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Майже 3 тисячі жителів Полтавщини за 9 місяців 2023 року отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету на 17,7 мільйона гривень

На нараді в начальника облвійськадміністрації обговорили стан реалізації Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Людмила Корнієнко розповіла, що обласна програма не дублює державні програми, а розширює напрями допомоги. Під дію програми підпадають 36 тисяч жителів Полтавщини, вона реалізується за 47 напрямами та охоплює підтримкою 11 пільгових категорій.

«Рішенням сесії обласної ради на фінансування Програми в поточному році затверджено 114,4 мільйона гривень, уже використано 101 мільйон, – розповіла Людмила Корнієнко. – Першочерговим напрямом залишається підтримка учасників бойових дій із числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, членів їх сімей, сімей загиблих захисників та захисниць України».

Грошова допомога в розмірі до 20 тисяч гривень надається військовим, які отримали поранення на фронті. Одноразову матеріальну допомогу також одержують члени сімей загиблих захисників, у розмірі 50 тисяч гривень на сім’ю. Крім того, дітям загиблих виплачують щомісячну допомогу в межах прожиткового мінімуму (2 589 грн). Із 2023 року запроваджена додаткова щомісячна допомога (2 тисячі гривень) цій категорії дітей із багатодітних сімей, які навчаються за денною формою в закладах ПТУ, фахової передвищої та вищої освіти.

Цього року 190 людей із числа членів сімей загиблих захисників, членів родин осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти, осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, учасників бойових дій на території інших держав у 2023 році отримали санаторно-курортне оздоровлення.

«Запроваджено окремий напрям підтримки постраждалого населення внаслідок збройної агресії російської федерації. Цього року одна сім’я загиблого та чотири постраждалі особи через ракетні обстріли отримали матеріальну допомогу на загальну суму 130 тисяч гривень, – розповіла Людмила Корнієнко. – Крім того, 84 особам виплачено грошову допомогу на суму 2,2 мільйона гривень через зруйновані та пошкоджені житлові будинки».

Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін зауважив, що населення області має бути краще проінформоване про усі наявні соціальні послуги.

«Під час подій у Миргороді виявилося, що постраждалі не знають, які соціальні послуги існують, як отримати допомогу, – сказав Філіп Пронін. – Звертаю увагу, що в громадах усі процеси мають бути прокомуніковані, люди мають знати, які державні, обласні, місцеві програми існують, щоб вчасно звертатися за наданням допомоги».

Окремим напрямом Програми залишається надання одноразової матеріальної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах.

Станом на 1 жовтня матеріальну допомогу з обласного бюджету за рішенням Комісії надано майже 3 тисячам жителів на 17,7 мільйона гривень. Із загального обсягу використаних коштів 90% спрямовано на надання матеріальної допомоги на лікування.

На апаратній нараді Людмила Корнієнко також розповіла про охоплення населення Полтавської області послугами соціального захисту та запровадження нових ефективних форм підтримки населення у складних життєвих обставинах.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk