• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Втрата захисника-годувальника: як оформити пенсію родинам?

Повномасштабна війна росії проти України продовжує безжально виривати з життя найкращих захисників і захисниць нашого народу – батьків і матерів, синів і дочок, онуків і дідусів…. Аби підтримати фінансово родини цих людей, у державі передбачена пенсія у зв’язку з втратою годувальника – грошова виплата сім’ям загиблих чи померлих при виконанні обов’язків військовослужбовців. Якими є умови для призначення такої пенсії?

Українське законодавство у сфері пенсійного забезпечення регулярно трансформується. Особливо це стосується питань призначення військової пенсії. У 2022 році до статей 30, 36, 37, та 41 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» були внесені зміни, що відображають реалії повномасштабного вторгнення. Тож зміст законодавства був актуалізований потрібними формулюваннями і умови призначення пенсії в разі втрати годувальника зазнали змін.

Отже, в цілому військова пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі від 30% до 70% сум його грошового забезпечення. Тобто, розмір зарплати військового стає визначальним фактором. А конкретний розмір пенсії залежить від причини смерті годувальника.

Якщо годувальник помер (загинув) при виконанні обов’язків військової служби, пенсія призначається в таких розмірах:

  • 70% його грошового забезпечення батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові), іншому непрацездатному члену сім’ї загиблого (померлого) годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім’ї (але не менше ніж 7800 грн) ;
  • по 50% на кожну дитину, якщо в сім'ї двоє та більше дітей (але не менше 6100 грн).

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається кожному непрацездатному члену сім’ї загиблого, який має право на таку виплату.

Йдеться, зокрема, про родини осіб, які брали безпосередню участь в АТО або в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України. Причому норма стосується не лише захисників і захисниць, які загинули в бою, а й тих, хто зник безвісти, а також тих, хто помер внаслідок поранення, каліцтва, контузії або захворювання, пов’язаних з безпосередньою участю в бойових діях.

Хто може розраховувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника?

Якщо військовослужбовець загинув при виконанні службових обов’язків (захисті Батьківщини), право на пенсію по втраті годувальника мають батьки та дружина (чоловік) не раніше, ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону № 1058, тобто в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.

Також зазначена категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони є особами з інвалідністю або мають право на:

  • пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058;
  • дострокову пенсію за віком;
  • пенсію за віком на пільгових умовах;
  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону.

Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника подається членом сім’ї військовослужбовця, якому на дату смерті не було призначено пенсію, до органів, що призначають пенсії, через уповноважений орган (структурний підрозділ), в якому військовослужбовець проходив службу (наприклад, районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання).

 

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk