• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Маємо «озброїти» кожного інструментами й техніками підтримки ментального здоров'я, – Юлія Ющенко

На Полтавщині, як і по всій країні, впроваджують Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», ініційовану першою леді Оленою Зеленською. Про хід реалізації програми в області розповіла регіональний координатор програми Юлія Ющенко на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

«Програма покликана допомогти подолати стрес, зумовлений війною, пережити наслідки трагічних подій і запобігти розвитку розладів, – розповіла Юлія Ющенко. – У центрі програми є саме людина та її підтримка у скрутні часи. Ми маємо «озброїти» кожного інструментами і техніками підтримки ментального здоров'я. Створити такі сервіси, де кожна людина, незалежно від професії, віку, від своїх інтересів могла б мати доступ до якісних, потужних послуг».

У липні-серпні в Полтавській області Координаційним центром із психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за допомогою регіонального координатора проводили опитування отримувачів і надавачів послуг із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

У ньому взяли участь понад 3 тисячі респондентів, людей різних професій, вікових категорій, жителів різних громад.

За результатами проміжного опитування, загальна оцінка якості послуг, що надаються у сфері ментального здоров’я, – 4,3 бала з 5. Крім того, 50,7% респондентів виявили найвищий рівень задоволеності наданими послугами.

Юлія Ющенко відзначила, що 48,8 % опитаних полтавців показали низький рівень перебування у стресі, 4,2% респондентів розповіли, що відчули його на собі.

«Опитування показало, що навіть молодь від 18 до 24 років часто має пригнічені стани, і це та група, на яку ми маємо звертати увагу. Серед молоді можуть бути і люди з інвалідністю, і внутрішньо переміщені особи, і ті, хто має досвід пережитих травматичних подій», – зауважила Юлія Ющенко.

Полтавцям допомагають упоратися зі стресом: відпочинок, спілкування з різними, друзями, дітьми, фізична праця, професійна зайнятість, хобі, музика, читання, прогулянки на свіжому повітрі, дихальні вправи, релаксація, пігулки, кава, сон.

Проаналізувавши результати опитування, спеціалісти перейшли до картування та оцінки потенціалу надавачів послуг у області.

«Картування нам допомагає визначити де/як? працюють у нас ресурси, наскільки вони спроможні, де ми маємо доопрацювати. Відповідно картування послуг відбувалося з використанням цифрових ресурсів. Паралельно ми запустили своє опитування для надавачів послуг, намагаючись визначити де/які організації працюють, скільки там працівників, що це за фахівці, які послуги вони надають, де розташовані місця надання послуг. Ми намагалися об'єднати не лише сфери соцзахисту, охорони здоров'я, освіти, а досить активно залучаємо неурядові організації. Адже там, де не може допомогти держава, там допомагають громадські організації. Це не є робота однієї людини чи це не є робота одного державного органу, чи представників територіальної громади. Це робота всіх нас. Коли ми з’єднаємо свої ресурси і підтримаємо один одного, і подбаємо про себе», – зазначає Юлія Ющенко.

Нагадаємо, що 4 вересня в Полтавському державному медичному університеті запрацював навчально-науковий центр ментального здоров’я. Його діяльність спрямована на організацію та провадження освітніх заходів, наукових досліджень, надання комплексних соціальних послуг у сфері ментального здоров’я. 
#тияк

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk