• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині 95% шкіл готові почати навчання офлайн чи в змішаній формі, – Дмитро Лунін

У Полтаві відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини: навчаємось попри все!». Педагоги підбили підсумки роботи минулого навчального року й окреслили основні завдання на поточний рік.

«Другий навчальний рік ми розпочинаємо в умовах війни, тому питання безпеки під час освітнього процесу залишається надзвичайно важливим. За рік зроблено чимало в плані обладнання укриттів у школах. Загалом на Полтавщині 95% ЗЗСО готові з 1 вересня почати навчання офлайн чи в змішаній формі. У 100% закладів профтехосвіти та вишів укриття обладнані, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – На другому місці в навчальному процесі фігурують технологічні зміни, поліпшення матеріально-технічної бази закладів, розвиток та удосконалення якості освіти й професійна підготовка вчителів. На Полтавщині варто створити ефективну мережу освітніх закладів».

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що  депутатський корпус не стоїть осторонь освітніх процесів.

«Ми всі зацікавлені, щоб освітній процес базувався на умовах якості освіти. Це питання і до керівників закладів освіти, і до кожного з викладачів. Постійне зростання власних знань та власної бази – це якісне навчання наших дітей.  Також у фокусі – безпека, особливо зараз.  Ми зацікавлені, щоб діти зростали в нормальних умовах», – розповів Олександр Лемешко. 

За словами директора Департаменту освіти і науки ОВА Євгена Кончаковського, цьогоріч 334 заклади дошкільної освіти працюватимуть очно, 258 – заочно. В області функціонуватимуть 522 заклади загальної середньої освіти. В 311 школах навчання відбуватиметься очно, в 187 – змішано, в 24 –дистанційно. 33 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, 46 позашкільної освіти, 6 закладів вищої та 26 фахової передвищої освіти працюватимуть очно.

«Цього навчального року очікуємо в закладах дошкільної освіти близько 34 тисяч дітей, із них 1619 дітей ВПО. У школах області приступлять до навчання – 135788 учнів, з них ВПО – 5677. Також очікуємо, що спільнота НУШ на Полтавщині поповниться більше ніж 10 тисячами першокласників. Освітній процес забезпечуватимуть 14487 педагогічних працівників, із них 110 ВПО», – розповів Євген Кончаковський.

У новому навчальному році в контексті Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» особливу увагу приділятимуть підсиленню спроможності та психоемоційної стабільності дітей і дорослих.

Цього року продовжать і процес реформування шкільного харчування, ініційований першою леді України Оленою Зеленською.

«Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 Кременчука пілотує проєкт School Chef’s Training Hubs Development за підтримки Посольства Швейцарії та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва спільно з громадськими організаціями «Cult Food», «Національна асоціація громадського харчування» та  Міністерства освіти і науки України. Заклад є кулінарним хабом із сучасним обладнанням для навчання за оновленим шкільним меню кухарів не лише в нашій області», – додав Євген Кончаковський.

Окрім того, триває розвиток діджиталізації в сфері освіти. З 1 вересня 2023 року всі заклади загальної середньої освіти області готуються використовувати платформи для ведення ділової документації в електронній формі.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk