• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Із початку 2023 року на території області діти скоїли 65 кримінальних правопорушень, – Ірина Москаленко

Про формування безпечного середовища для дітей на Полтавщині говорили на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини. 

Підрозділи ювенальної превенції проводять різноманітні заходи, спрямовані на запобігання вчиненню дітьми та щодо них кримінальних й адміністративних правопорушень, протидію поширенню шкідливих звичок і виявлення дорослих осіб, які втягують у протиправну діяльність дітей.

«Із початку 2023 року на території області діти скоїли 65 кримінальних правопорушень. Виявлено 40 неповнолітніх, які вчинили злочини. Відносно дітей вчинено 103 кримінальні правопорушення. На профілактичних обліках поліції за категорією «дитина-правопорушник» перебувають 62 дитини», – повідомила начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Ірина Москаленко. 

Окремою складовою створення безпечного середовища та навчання є реалізація проєкту Національної поліції «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» (вихователь безпеки). 

«Цей проєкт стартував у 2021 році. У громадах впроваджують посади спеціаліста з безпеки, який обслуговуватиме кілька шкіл. До його обов’язків акумульовано функції створення безпекового середовища в цих закладах освіти. Спеціаліст із безпеки незалежний від закладу освіти – це працівник територіальної громади. Вихователь безпеки безпосередньо комунікуватиме з дітьми, вчителями та батьками. Проводитиме тематичні заняття спільно з поліцією, ДСНС, медичними працівниками. Нині вихователі безпеки є в чотирьох громадах області: Мачухівській, Лютенській, Сенчанській та Кременчуцькій», – зазначила Ірина Москаленко.   

Відповідно до рішень органів місцевого самоврядування тривають комісійні обстеження з визначення стану готовності закладів освіти до нового навчального року. 

«Під час проведення відповідних обстежень особливу увагу приділяють наявності в навчальних закладах або поблизу від них захисних споруд і найпростіших укриттів. Обстежено 164 заклади освіти. Виявлено 553 порушення вимог нормативних актів із питань пожежної та техногенної безпеки. Підписано 74 акти готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року», – повідомив начальник відділу профілактичної, нормативно-технічної роботи і контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Сліпець.

Діти – найбільш уразлива категорія у сфері безпеки, оскільки не мають відповідного життєвого досвіду і знань. 80% випадків травмування та загибелі дітей стається в побуті.  

«Протягом літа превентивні заходи патрульні поліцейські поводять у літніх таборах, закладах дошкільної освіти та в місцях скупчення неповнолітніх – парках, площах, прибудинкових територіях, пляжах. Із першого вересня пріоритетними напрямами, крім безпекового, будуть заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання та популяризацію здорового способу життя», – зауважила начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції у Полтавській області Марина Зінюха.  

«Класи безпеки», рух юних рятувальників, проєкти «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі», «Вартові мережі» «Сила в єдності», «Тиждень з патрульними» покликані формувати безпечне і здорове середовище для дітей, вільне від негативних проявів.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk