• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Пліч-о-пліч: історія Валентини Шевченко, яка пережила російську окупацію

У межах проєкту «Пліч-о-пліч» робітники з Полтавщини продовжують відновлювати домівки жителів села Чкалове, що на Херсонщині.

Днями вони розпочнуть роботи й у будинку Валентини Іванівни.
«Домогосподарство пані Валентини – одне зі 126, які зазнали значних руйнувань від ворожих прильотів. Тут потрібно відремонтувати вікна, двері й дах. Спочатку жінка лагодила домогосподарство самотужки, допомагали діти. Незабаром відновлення її оселі розпочнуть наші ремонтні бригади», – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Валентина Шевченко розповіла свою історію про пережиті події.
«Нам довелося пережити й відчути на собі весь цей жах. Було моторошно, коли заходили колонами, коли окупанти ходили під дворами та перевіряли документи. В мене чоловік онкохворий, йому було вдвічі важче й виснажливо таке переживати. Відразу ж після вторгнення припинили працювати об’єкти надання послуг, магазини. Люди були дуже налякані», – пригадує пані Валентина.
12 травня минулого року Валентині Іванівні разом із родиною все ж вдалося виїхати з Чкалового до Кривого Рогу.
«Цього дня ми поїхали з рідної домівки. Чоловіку вкрай необхідно було до лікарні. Тому вибору в нас не лишалося. Це був останній день, коли окупанти ще пропускали колони з цивільними. Залишати окуповану територію було не меншим випробуванням. Автівок на дорозі – дуже багато. Ми – 70-ті на виїзд. Стояли в черзі майже добу. Далі нас не випускали із Берислава. Тут по обіді вже стояло до 1000 автівок на виїзд. Добре пам’ятаю, як о 14 годині почали пропускати по 200 машин у колоні. Ми їхали в другій, а третю, за нами, – розстріляли. Всі здригалися від жаху. Ми думали, що взагалі це наш кінець», – розповіла Валентина Шевченко.
У Кривому Розі Валентина Іванівна поховала чоловіка. До рідного Чкалового жінка повернулася сама.
«Лишилася я без даху над головою: ні вікон, ні дверей, нічого, – говорить жінка. – Після повернення почала облаштовуватися самотужки. Повернулися діти. Вікна забивали тим, що вдалося знайти (шматок заліза, дерево, шифер). Мені 58 років. Тяжко починати все з «нуля».
Нагадаємо, у Правдиному і Чкаловому уже відновлено 25 домоволодінь. https://poda.gov.ua/news/156931 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk